8. května 2016
Jste v jednom kole. On je v jednom kole. Co dělat, aby váš vztah nechátral? K udržení dobrého partnerství stačí opravdu málo...

Vídáte se s partnerem obden, když on vestoje dosrkává ještě bublající kávu a vy s aktovkou v ruce pohlavkujete děti do auta. Pár let váš „byzy“ vztah možná běží na automatického pilota. Ale i ten se jednou unaví. Vědomí, že s někým sdílíme domov, nás snadno svádí k pocitu, že se nemusíme příliš snažit, a co se neudělalo dnes, napravíme jindy. Ale domov není vaše ložnice ani jídelní kout. Domov je to, co spolu s partnerem v ložnici nebo v jídelním koutě prožíváte – je to váš vztah.

Často zbytečně propadáme představě, že pokud na sebe s partnerem nemáme celý den čas, nestojí za to se snažit. Se vztahem je to však jako se cvičením – deset minut denně je lepších než hodina týdně. Nikdo z nás nemá čas – čas nelze mít, lze si jej jenom udělat! Čas si uděláme na věci, na kterých nám záleží. Na práci, na děti, na kafe s kamarádkou, na nákupy, na oběd u rodičů, na dovolenou… Záleží vám na vašem partnerství? Potom jistě i v tom největším shonu na něj najdete chvilku. Zkuste zavést některé z následujících tipů do manželského života a uvidíte, že čas není proti vám.

1. Nevzdávejte se společných chvilek jen proto, že jsou krátké. Přivstaňte si o půl hodinky a dojděte si vedle do kavárny na ranní kávu. Doprovoďte před cestou do práce partnera ke stánku s novinami nebo se spolu aspoň projděte za roh pro čerstvé croissanty.
Čas: patnáct minut týdně.

2. Dotýkejte se a objímejte co nejčastěji. Při loučení a vítání se místo „brejden“ půl minutky podržte v náručí. Další půl minutku najdete pod zahřátou peřinkou po probuzení a před spaním. Neodbývejte tělesný kontakt jen proto, že už to spolu táhnete patnáctou sezonu.
Čas: dvě minuty denně.