26. března 2016
Pár věcí na svém milém změnit můžete. Náprava jiných vás ale může definitivně zničit! Ukážeme vám, od jakých snah dejte raději ruce pryč.

Když jste s ním začínala chodit, předpokládala jste, že oba uděláte tolik kompromisů, kolik bude potřeba. Koneckonců už puberťák ví, že bez vzájemných ústupků si může idylický vztah leda tak namalovat. Už jste ale spolu nějaký pátek a existují oblasti, ve kterých si postaví hlavu jako beran a odmítá se hnout byť i jen o centimetr? Není divu! Existuje několik chlapských tabu, jež si bude hájit do roztrhání těla. Čtěte a sama už se rozhodněte, jestli je u něho chcete překousnout, nebo jsou pro vás tyto věci natolik závažné, že si raději vyhlédnete jiného partnera. Taková volba bude totiž pro vás mnohem méně náročná než se snažit o jejich změnu.

Jeho rodina

„Můj přítel Patrik má příšerného bratra,“ vypráví třiadvacetiletá studentka práv Adéla. „Tomáš je strašný náfuka, pokaždé když se sejdeme, vypráví jen o sobě. Patrikovy historky smete okamžitě ze stolu jako nezajímavé a neustále se ho snaží trumfnout. Patrik ho ale miluje a nedá si na něho sáhnout. Když jsem ho upozorňovala, že Tomášovo chování není úplně v normě, rozkřikl se na mě, že nikdo nebude kydat špínu na bratra. Po pravdě řečeno nevím, co mám dělat. Vadí mi stýkat se s Tomášem, ale samozřejmě nechci přijít o Patrika.“

S neschopností přijmout partnerovy rodinné poměry se potýká spousta párů, protože podle vyhovujících vlastností jste si vybírala svou drahou polovičku, a nikoli jeho příbuzenstvo. Skutečnost, že vám někdo z partnerových blízkých nesedí, je proto úplně normální a máte na ni právo. Nicméně to nemění nic na faktu, že rýpavé poznámky na toto téma byste si měla zakázat. „Pokud člověk zrovna nevyrůstá ve výjimečně špatných rodinných podmínkách, patří jeho city těm nejbližším, které má, tedy rodině,“ upozorňuje soukromá psycholožka Marcela Vojířová. Váš přítel zná své příbuzenstvo přece jen o dost déle než vás. Zvláštní kapitolu potom představuje muž, který si už stihl pořídit děti. I v tomto případě se vyvarujte ultimát, protože chlap, který by se kvůli partnerce vzdal svého dítěte, je přírodním úkazem.

Místo toho, abyste se přítele s rodinou snažila rozeštvat, zvolte chytřejší strategii. Ujasněte si, proč s ním jste, a sama si spočítejte, jestli vám jeho vlastnosti stojí za to, abyste zvládla jedovatou tchyni. Trvejte sice na tom, aby se jeho příbuzní drželi v jasně vymezeném prostoru, ale pokud už jednou kývnete na setkání s nimi, dodržujte pravidla a překousněte svou nechuť. Pouze v případě, že si předem vyměříte hranice a oba je budete dodržovat, nebude jeho rodina váš vztah nijak ohrožovat.