18. března 2016
Na sebelítost vám dáváme jeden týden. Pak ale musíte vzít na vědomí, že fňukna nikoho nebaví, a posunout se dál. Jak?

Když jste při nedělním nákupu v supermarketu mezi bednami s cibulí a regálem s pracími prášky zaslechla z reproduktorů I Will Always Love You, okamžitě se vám spustil proud slz do vozíku. V noci jste vyjedla lžící skoro celý kyblík nugety a lámala si hlavu, jak byste mohla pěkně uškodit bývalému na Facebooku. Zlomil vám srdce. Rozchod bolí, ale někdy se mu prostě nedá vyhnout. Nezbývá vám nic jiného než se otřepat ze smutku a třeba z něj i něco vytěžit. Psychologové tvrdí, že zotavení po rozchodu probíhá ve čtyřech krocích a je důležité ani jeden nevynechat.

1. FÁZE: Velké zoufalství

Prožijte ho se vším, co k němu patří. Klidně zůstaňte tři dny v posteli, poslouchejte slaďáky od Céline Dion, donekonečna prohlížejte vaše společné fotky a v pyžamu se ládujte zmrzlinou po vzoru Bridget Jones. Můžete plakat do sytosti, protože když v sobě budete smutek dusit, hůř se přes něj přenesete. Hlavně nedělejte nic, čeho byste časem litovala. Snaha otočit situaci patří mezi klasické reakce na tyhle rány. Jestli jste k rozchodu nezavelela vy sama, nejspíš teď budete schopná udělat všechno pro to, abyste chlapíka získala zpátky.

„Musíte si včas přiznat, že je vaše úsilí marné. Když někdo odmítne uvěřit, že je jeho láska pryč, zajde situace příliš daleko,“ vysvětluje psycholog Richard Silvestri v knize Akta EX (vydalo Motto). Postavte se proto jednoduše před zrcadlo a povězte si: „Je to pryč.“ Posbírejte po bytě všechny jeho zapomenuté slipy s obrázkem kocoura Garfielda, oblíbené conversky i trička z hudebních festivalů a všechno to velkoryse nabídněte nejbližším bezdomovcům. Sjeďte si film Rozchod! s Jennifer Aniston. Dvakrát až desetkrát. A určitě přestaňte bývalého nahánět mobilem či mu posílat esemesky. Vymažte si spojení na něj, a když na vás dopadne stesk, vytočte číslo své sestry, kamarádky, …