9. března 2016
Sny mají svůj význam. Většina lidí si myslí, že sny o sexu značí, že jsou v reálném životě se svým sexuálním životem nespokojení. Je to opravdu tak?

O čem jsou?

Během spánku naše podvědomí zpracovává naše myšlenky, zážitky, pocity, přání, konflikty… Pokud se tedy něčím intenzivně žijeme, je více než pravděpodobné, že se to odrazí i v našich snech. Většinou však v symbolické rovině. Proto erotické sny nemusí mít vůbec sexuální význam, ale může do nich být „zabalené“ naše prožívání v jiných oblastech života.

Kdo víc?

Mají jich více muži nebo ženy? Podle průzkumů se ženám zdají erotické sny 4 až 5 krát od měsíce. Muži jsou na tom z hlediska frekvence lépe, protože je mají každou druhou až třetí noc.

Žádné výčitky!

Ve vašich snech se může objevit cokoli. Může to být sex s neznámým mužem či šéfem. Rozhodně to není důvod k tomu, abyste měla výčitky. Vůbec to neznamená, že plánujete nevěru. Když se sníte o sexu se šéfem nebo kolegou, nemusí to znamenat, že po něm opravdu toužíte, ale třeba s ním máte nedořešené spory či naopak vám pomáha problémy řešit.

Symbolika

Sny většinou neznamenají to, co na první pohled ukazují. Pokud se vám zdá o sexu s kamarádkou, tak to neznamená, že máte lesbické sklony, ale spíše je to vyjádření toho, že jste se s kamarádkou odcizily a vám chybí bližší kontakt.