4. března 2016
Dřív jste s milým zažívali výbuchy slasti a pokaždé jinak. A teď jste zabředli do intimního stereotypu? Víme, jak vrátíte sexu šťávu!

Když se Lenka před sedmi lety seznámila se svým nynějším manželem, vypukla v jejím sexuálním životě revoluce. „Konečně jsem pochopila, co na sexu všichni mají,“ komentuje náhlý obrat v touze bankovní úřednice. „Do svých devatenácti jsem chodila se dvěma muži, ale ani s jedním mě to v posteli nebavilo. Orgasmu jsem snáz než s nimi dosáhla sama masturbací a klidně jsem si dokázala představit, že bych sex neměla vůbec. Jenže Jirka to změnil. Okouzlil mě svou galantností a jemnými doteky, po kterých mě vždycky zaplavil ohromný chtíč. Milovali jsme se divoce a vášnivě. Po každé schůzce jsem se chvěla vzrušením ještě druhý den v práci před počítačem. Záhy jsme se sestěhovali.“

Zatímco se jejich láska upevňovala, v ložnici jeli dlouhé měsíce podle zajetého scénáře. „Zařizovali jsme byt a já nastoupila do nové práce, takže jsem si ani nevšimla, že už se nemilujeme každý den jako na začátku, ale maximálně dvakrát do týdne. Nijak mi to nevadilo, protože prvotní vzrušení postupně opadalo,“ vzpomíná Lenka. „Najednou jsem se ale sexu začala úplně vyhýbat. Vůbec mě nelákal a přikývla jsem na styk, abych neohrozila náš jinak fungující vztah.“

Erotika se Lence opět zajedla. Kdysi výbušné milování už v ní nevyvolávalo ani špetku vzrušení, takže své sexuální potřeby uspokojovala jako dřív masturbací a erotickými fantaziemi. Z vyježděné sexuální koleje ale můžete lehce vystoupit, aniž byste riskovala rozpad vaší lásky. Stačí, když to uděláte včas.

Seberte odvahu

„Jak oživit sexuální život novými polohami, nezvyklým prostředím, masáží nebo erotickými pomůckami, vám nejspíš doporučí přítelkyně, lifestylové časopisy, zasvěcené knihy nebo sexuální koučové. Problém ale nejspíš netkví v tom, že byste na podobné metody nedokázala přijít sama. To, co vám možná schází, je odvaha experimenty realizovat,“ vzkazuje americká psychoterapeutka a Cosmo autorka Rachel Morris.

Nedíval by se na vás partner s povytaženým obočím, kdybyste mu navrhla třeba, že zajdete společně do sexshopu? A necítili byste se po tolika letech trapně? Jenže podobné otázky možná stojí za tím, proč tiše trpíte. „K lásce neodmyslitelně patří sdílení intimity, a pokud něžnosti provádíte strojově, začnete časem připomínat spíš dva dlouholeté kamarády než milence. Aktuální stav berte jako červenou kontrolku, která vás nabádá, abyste se v milostném vztahu posunuli dál,“ radí expertka.