13. února 2016
Usínáte vedle sebe jako zamilovaní lidé, jenže když vás budí jeho chrápání, je po romantice. Co dělat, aby se spánek neměnil v horor, ví Lucie Srbová.

Láska by vás měla nabíjet pozitivní energií, ne vám vyrábět kruhy pod očima. Souhlasíte s výše uvedenou větou, přesto vás každou noc obtěžuje nepříjemné drnčení, které vydává váš milenec? Průzkumy ukázaly, že až 50 % zadaných lidí se kvůli chrápajícímu partnerovi dostatečně nevyspí.

Přestože zvuky připomínající skřípění motorové pily v pravěku ochraňovaly tlupu před nočním napadením zvěří, dnes vás můžou leda připravit o zdraví. Studie Dukeovy univerzity v Severní Karolíně totiž ukázala, že přerušovaný spánek zvyšuje pravděpodobnost vzniku deprese nebo srdečních onemocnění a cukrovky. Navíc ženy podléhají následkům přerušovaného spánku mnohem víc než jejich protějšky. Můžete se před jeho noční zvukovou produkcí nějak bránit?

„Jakmile začne chrápat, tahám ho za ruce a za nohy, aby se otočil na druhou stranu. Když to nepomůže, rezignuju a prostě se odstěhuju s peřinou na gauč v obýváku,“ krčí rameny čtenářka Cosma Pavla Laurynová. Jste pro pohodlnější a efektivnější řešení? Čtěte dál!