28. prosince 2017
Přibližně každý čtvrtý zaměstnaný člověk na světě alespoň jednou zažil lásku na pracovišti. Jak to zařídit, aby byla šťastná?

Co si budeme povídat, mnohé z pracovních lásek nedopadly zrovna slavně. Nebo byly příčinou odchodu z hezkého místa, protože kvůli nim atmosféra na pracovišti natolik zhoustla, že se zkrátka nedalo nic jiné­ho dělat a jeden ze zamilovaných musel změnit zaměstnavatele. Aby totéž nepotkalo právě vás, zkuste se řídit následujícími pravidly. Může to klapat, když:

Promluvíte si, co od vztahu očekáváte
Příliš mnoho podřízených šikovných a krásných mladých žen podlehlo kouzlu domněn­ky, že je do nich šéf (nebo krásný kolega) beznadějně zamilovaný a jistě se rozvede nebo zpřetrhá stávající milost­ná pouta. Příliš mnoho na to, abyste se k nim bezhlavě zařadila i vy. Ujasněte si, co jeden i druhý od vztahu očekáváte. Od toho se pak může odvíjet vaše strategie. Flirt a občasný sex je prozíravější před ostatními kolegy zcela zatajit, vážný vztah raději postupně zveřejnit apod. Investovat a riskovat byste však měli každopádně oba stejně. „Pokud si pouze jeden slibuje víc, třeba i společný život, a druhý o tom ani neuvažuje, protože už rodinu má, obvykle to končí špatně,“ uvedla v nedávném rozhovoru psycholožka Ludmila Mrkvicová. „Jedné z mých klientek šéf řekl, že do Vánoc už budou spolu. Čeká třetí Vánoce.“

Řešení: Myslete především na sebe. Dobře si rozmyslete, jestli by vám vztah na pracovišti a vše, co s ním souvisí,  vyhovoval. Dejte si také pozor na zneužití moci. „Především někteří šéfové si vynucují pohlavní styk psychickým vydíráním nebo prostě zneužíváním pracovního zařazení,“ vysvětlují odborníci. Také zkuste prohlédnout, jaké má potencionální partner záměry. K nezávaznému flirtování na pracovišti se přiznává 90 % dotázaných mužů! Proslulého firemního svůdce, který to bere jaksi šmahem skrz všechna oddělení, si držte hezky daleko od těla.

Embed from Getty Images

Nebudete trousit choulostivé informace
Překonejte touhu svěřovat se kamarádce (byť by byla nejlep­ší), pokud jste současně také kolegyně. Možná se za to na vás bude mračit, protože vše­chny vaše dosavadní lásky jste propraly až na nitku… Tohle je ale úplně jiná situace.

Řešení: Přestože je to těžké, nezveřejňujte podrobnosti ze svého soukromí. Kde jste byli o víkendu, co jste svému miláč­kovi vařila, jaký jste vybrala dárek k Ježíšku, natož jestli nosí trenýrky, či slipy, nebo jestli chrápe, to řekněte kamarádkám mimo firmu.