11. listopadu 2015
Ano, tušíte správně, řeč bude o spermatu. Polykání semene mnohé ženy velmi odpuzuje, ale když polknete, nejenže se navždy zapíšete do partnerovy hlavy, ale podle vědců je to elixír života.

S otázkou: Spolknout nebo vyplivnout? se jistě setkala každá žena. Ve výsledku to buď zvládáte nebo ne, nic mezi. K tomuto tématu mne přivedl neustále se opakující kultovní seriál Sex ve městě. Jistě si pamatujete díl, kdy sexuchtivá Samantha řeší chuť partnerova spermatu a uchyluje se k různým organickým pochutinám, aby TU chuť vylepšila. Podívejme se tedy na malé bílé potvůrky podrobněji.

Elixír života

Hlavním úkolem mužského spermatu je stvořit nový život, ale vědci začali bádat, jestli nemá i jiné účinky.

1. Působí jako antidepresiva

Nejen samotný sex, ale i spolknutí semene zabírá na deprese a špatné nálady. Tuto skutečnost nedávno potvrdili newyorští vědci, kteří publikovali výsledky svého výzkumu sexuálního chování. Sledovali 293 žen a zjistili, že mužské sperma má vlastnosti antidepresiv. Semeno podle vědců obsahuje melanin a serotonin, které mají významnou schopnost příznivě ovlivnit duševní pohodu. Už tedy nemusíte k psychiatrům pro předpis na ADéčka, levnější variantu nosí váš partner v kalhotách.

2. Zdravé zuby

Sperma obsahuje vápník, hořčík a zinek. Tyto látky mají dobrý vliv na chrup, ale zatím nebylo zjištěno, jak často byste musela bílou tekutinu polykat, aby vaše zuby byly krásné a zdravé.

3. Vliv na migrénu

Vědci marně pátrají čím je migréna vlastně způsobena, ale provedli několik studií, kde se zabývají sexem a migrénou. Studie potvrdily, že migréna při sexu opravdu odezní (sex pomohl od migrény 61% žen zúčastněných ve výzkumu), ale bohužel vám nezaručí, že po aktu se opět nevrátí. Vědci tedy zašli ještě dál a zkoumali spermie a účinky na nesnesitelnou bolest hlavy. A kupodivu došli k podobným výsledkům jako u samotného sexu. Jestliže vás bolí hlava, nepolykejte růžové tabletky, ale zázračnou bílou tekutinu vašeho partnera.