8. listopadu 2015
Přitahuje vás, myslíte, že byste si úžasně rozuměli, jenže zároveň tušíte, že nedokáže přestat myslet na jinou? S bývalou láskou svého nového přítele se musela vypořádat i Anna Breslaw. Inspirujte se!

Greg mi hned na naší první schůzce oznámil, že se nedávno s někým rozešel. Jeho bývalá láska Jenna odjela do Thajska dobrovolničit pro organizaci Peace Corps, a tak svorně usoudili, že bude lepší konec než vztah na dálku. „Bylo to fakt těžké,“ přiznal.

„Tehdy jsem udělal jedno z nejsložitějších rozhodnutí v životě,“ svěřoval se mi. „Prosím, ještě jednu skleničku,“ mávla jsem pro jistotu na barmana. A od toho večera jsme se scházeli. Jenže čím víc si Greg získával mé sympatie, tím víc mi záležitost s jeho ex vrtala v hlavě. Vztah totiž nepřerušili stylem „Už spolu nespíme, tak mi laskavě vrať to tričko“, oni se rozešli v nejlepším. V době, kdy do sebe byli zamilovaní. Hmm, laťka byla pro mě v tu chvíli nastavená celkem vysoko…

„Proč o mně pořád neví?“

Na Jennu jsem si časem vypěstovala takovou averzi, že kdykoliv se o ní Greg zmínil, brala jsem jeho slova jako skrytou kritiku svojí osoby. Jenže mě zároveň neskutečně přitahoval a záleželo mi na něm čím dál víc. Moc rádi jsme spolu dlouze debatovali, třeba na téma vliv sociálních sítí na lidi… Každé moje stanovisko s úsměvem respektoval. Takže jsem ho po čtyřech měsících automaticky představila mámě. Jako vůbec prvního muže ve svém životě. A on se jí zalíbil. Nevím, proč mě během té návštěvy napadlo se ho najednou zeptat, jestli o mně Jenna vůbec ví. Zavrtěl hlavou.

„Slíbili jsme si, že si o svých nových vztazích říkat radši nebudeme,“ namítl. Stála jsem před ním jako přikovaná, bylo mi neskutečně trapně, do očí se mi draly slzy a zároveň mě přepadal ohromný vztek. Právě jsem toho chlapa představila svým nejbližším a on se o mojí existenci neobtěžuje informovat ani svoji bývalku!? Proč?

Cestou domů jsem se rozbrečela. Na jednu stranu jsem chtěla ze vztahu, ve kterém nejspíš pro toho druhého nic neznamenám, zmizet, ale na druhou mi cosi napovídalo, že bych se možná měla uklidnit a začít racionálně jednat. Zhluboka jsem se proto nadechla a pronesla: „Chci, abys o mně Jenně řekl.“ Nato smrtelně vážně prohodil:. „Já jenom nechápu, proč jí chceš naprosto bezdůvodně ublížit?“ Takhle nepochopitelně může uvažovat jen chlap.