1. listopadu 2015
Ona vám obstarává radost. Staráte se však o ni i vy? Čtěte, co můžete udělat pro svou vaginu na důkaz lásky k ní.

Jen málo věcí vás dokáže naštvat tak jako svědění, pálení a jiné nepříjemné pocity „tam dole“. A ze všeho nejhorší je, když si otravné svrbění neumíte nijak vysvětlit. Zánět močového měchýře po sexuálním maratonu s novým milencem se dá čekat (ne nadarmo lékaři téhle chorobě přezdívají „nemoc z líbánek“). Problém spočívá v tom, že spousta gynekologických potíží na vás zaútočí ve chvíli, kdy s nimi nepočítáte. Mohou za ně vaše zvyky, jídlo, oblečení. Zjistěte, na co si máte dát pozor, plus jak o svá nejcitlivější místa správně pečovat.

Riziko: cpete se ovocem

Jestliže ve vás dřímá nedoléčená nebo skrytá kvasinková infekce, pět porcí ovoce denně vám může zkomplikovat život. Plody jsou totiž plné cukru, který pomáhá kvasinkám v rozmnožování a probudí nemoc ze spánku.
Řešení: Kdykoli na vás zaútočí kvasinky, zapomeňte na ovoce a jezte jen syrovou zeleninu. Jestliže se vám vaginální infekce často vrací, měla by ve vašem jídelníčku trvale převažovat zelenina. Z ovoce si dopřávejte jedině tvrdé plody, jako jsou jablka nebo hrušky.

Riziko: nasáváte

Možná věříte, že po alkoholovém povzbuzení je sex lepší. Ve skutečnosti je to právě naopak. Ohnivá voda vám odkrví intimní místa, takže budete suchá jako Sahara a milování pro vás bude bolestivé.
Řešení: Až po proflámovaném večeru dojde na milování nasucho, určitě použijte lubrikační gel.

Riziko: milujete orální sex

Když vás muž laská ústy, může vám naservírovat herpes. Virus způsobuje bolavé opary. Usídlí se vám na genitáliích a po nějaké době zaútočí.
Řešení: Pokud má muž na rtech opar (anebo zduřelé místo, ze kterého by se opar mohl vyklubat), zapomeňte na orální sex, dokud nebude zdravý.