3. října 2015
Toužíte mít partnera, o kterého se můžete opřít? Tak se k němu nesmíte chovat jako jeho zploditelka. Nabízíme vám několik základních bodů, kterých je potřeba se při budování rovnocenného vzahu rozhodně vyvarovat.
1 / 3

Velmi mnoho žen si stěžuje na to, že se ve vztahu cítí jako partnerovy matky. Některým mužům to vyhovuje a zhusta využívají veškeré výhody, které jim takový ‚poměr sil‘ přináší. Jiné to ovšem patřičně štve. Vždyť jednu mámu už mají a dost se jim ulevilo, když se od ní odstěhovali a trochu uvolnili rodinná pouta. A teď je doma čeká žena výrazně mladšího věku, ale maminku silně připomínající chováním!  Každopádně – je to jenom vaše volba, jestli se budete chovat jako partnerka a získáte větší šanci zůstat obdivovaná, respektovaná a přitažlivá. Anebo jestli od jeho maminky převezmete tíživé břemeno všeobjímající péče a dokonalého servisu, kterého si dotyčný ale časem sotva všimne a bude ho považovat jen za standard, který ho spíš obtěžuje. Následující seznam vám pomůže se takového nebezpečí vyvarovat. Takže, milé dámy, zásadně nedělejte následující:

■ Neříkejte větu: „Tak co bylo dneska v práci?“

Vypadá to jako maličkost, ale opak je pravdou. Tahle fráze je totiž pouhým pokračováním otravné věty: „Tak co bylo dneska ve škole?“ Až pomine první zamilovanost, pravděpodobně se dočkáte stejné lhos­-tejné odpovědi, jakou zamumlal vždycky, když přišel ze školy a pohodil aktovku v předsíni: „Nic…“ Samozřejmě, že povídat si navzájem o svých prožitcích je naprostý základ spokojeného vztahu. Snažte se však v navazování konverzace neopakovat každodenní klišé a ptát se zajímavě, začít vyprávět vlastní prožitky a pozorně naslouchat, když se do povídání pustí on. A nevybafněte na něj hned ve dveřích, to by­ste se dočkala jen podrážděné reakce. Podle německé studie potřebuje většina mužů v aktivním věku po příchodu z prá­ce domů v průměru deset minut na aklimatizaci. Velkoryse mu je dopřejte, tím se od toho, co zná z domova, naprosto spolehlivě odlišíte.

1 / 3