15. června 2015
Většina z nás volí jiné druhy ochrany než právě ženský kondom, proč?

Složité zavádění
Ženský kondom je určen pro ženy, a proto je i jeho zavádění přizpůsobené ženským intimním partiím. Kondom pro muže jednoduše nasadíte a jde se na věc. Ten ženský se musí zavést dovnitř, což se nemusí podařit na první pokus, chce to praxi. Často se stane, že díky komplikovanému zavádění vyprchá erotika.

Nestabilita
Je zde riziko posunutí, které souvisí s intenzitou milování a průzkumy bohužel dokazují, že se páry s nestabilitou ženského kondomu opravdu setkali. Výrobci uvádí, že pokud je zaveden správně, tak posunutí nehrozí.

Zvuk
Když zvládnete zavedení a nebude vás otravovat posunutí, tak se připravte na zvuky, který kondom bude vydávat. Ženský kondom je totiž větší a nedrží tak pevně, jak jste zvyklá u mužské varianty. Pohyby partnera jsou tedy doprovázeny šustěním, které můžete eliminovat lubrikačním gelem, ale i tak vás může rušit.

Dostupnost
Právě z důvodu, že se kondom nesetkal s oblibou, je jeho dostupnost trochu komplikovanější, ale sehnat se samozřejmě dá. Další nevýhodou je vyšší cena ve srovnání s běžnými kondomy pro muže.