22. května 2015
Myslíte si, že absence sexu na vás nemá žádný vliv? Jste na omylu!

Koncentrace
Zhoršená koncentrace a pozornost jsou jedním ze znaků nedostatku sexu. Rozladěnost, nejistota, mrzutost, nespavost, nechutenství, zvýšená únava… to vše může být příčinou nedobrovolného celibátu.

Cvičení
Typicky ženskou reakcí na nedostatek sexu je extrémní cvičení. Ženy propadají sportu, protože vyplavuje podobné hormony štěstí jako při milovaní. Má to logiku a je to lepší než se „dopovat“ čokoládou.

Workoholismus
Deficit sexuálního života si často také kompenzujeme zvýšeným pracovním nasazením. Nahromaděná energie, která má být uvolněna erotickými hrátkami, se transformuje do pracovní morálky, čehož může být i výsledkem kariérní postup. Vědomě se zavalujeme prací, abychom neměli čas myslet na sex.

Přibírání
Jídlo je častou náhradou za nedostek čehokoli. Nejčastěji jsou to sladkosti a celkově cukry, neboť v našem těle vyvolávají slastný pocit. Příliš dlouhá absence sexu může tedy vyústit přibíráním na váze a depresí z vlastní postavy, čímž začíná bludný kruh. Nespokojená žena se uzavírá a nechce se seznamovat s novými muži, protože je přeci „tlustá“.

Deprese
Nejen nedostatek sexuální aktivity, ale také doteků, něhy a intimity jako takové má vliv na psychickou pohodu člověka. Nedostatek zmíněných impulzů může vést k silným depresím či častým výkyvům nálad.

Emoce
Zvýšená žárlivost, nervozita, impulzivnost, smutek, pocit méněcennosti, to jsou přehnané emoční projevy, které při nedostatku sexu máme. Navenek se projevují jako podrážděnost, hádavost někdy i agresivita bez zjevné příčiny.

Intimita
Když jste dlouho bez sexu, nemusí být návrat do intimního života jednoduchý. Díky psychice můžete být nervózní jako úplná začátečnice. Neměli bychom to říkat, ale uvolněte se a dejte si klidně sklenku vína, ale pozor jen jednu na kuráž, ne lahev 😀

Rada: Odborníci se shodují, že při nedostatečném sexuální životě může docházet k psychickému i fyzickému napětí, proto se nebojte masturbovat. Když nic jiného, zbaví vás sexuálního napětí a odbourá nahromaděný stres.