7. března 2015
Seznamte se s informacemi o lásce, které vás možná i trochu překvapí.
1 / 2

Na celý život
Často si myslíme, že jsme jediný „věrný“ druh, ale není tomu tak. Vzpomeňte si třeba na labutě, albatrosy, vlky… ti si hledají partnera na celý život.

4 minuty
Kolik máte času, na to abyste se někomu zalíbila nebo naopak on vám? Jsou to pouhé 4 minuty. V této krátké době vnímáme spíš řeč těla, rychlost a intonaci hlasu, než obsah sdělení.

Zájem
Zorničky se nám rozšíří při zvýšené pozornosti a soustředění. Právě to se děje, když se díváme na objekt touhy nebo milovanou osobu.

Oči – srdce
Pohled do očí působí na srdce. Výzkum dokázal, že páry, které jsou zamilované či mají romantický vztah, synchronizují svou srdeční frekvenci při pohledu do očí toho druhého, a to do 3 minut.

Droga
Zamilovanost je droga. Podobá se dávce kokainu. Zamilovanost způsobuje euforii a vzniklé chemické procesy ovlivňují 12 oblastí mozku.

Mazlením proti bolesti
Oxytocit – hormon lásky je produkován během objímání. Tento hormon se tvoří v mozku, vaječnících a varlatech a předpokládá se, že vzniká při mazlení. Výzkum také potvrdil, že dávka oxytocinu snižuje bolest hlavy, takže místo pilulek, šup objímat a mazlit se!

Pokračování na další straně!

1 / 2