6. března 2015
Možná vás okouzlení a hormony ženou do jeho náruče. Je ale málo pravděpodobné, že budete šťastná. Proč je lepší na ženáče zapomenout?
1 / 3

Stačí se podívat do statistik. Ve skutečnosti se pouhé jedné čtvrtině milenek povede založit s původně ženatým přítelem vlastní rodinu. Drtivá většina mužů nakonec zůstává u ‚domácího krbu‘. Schválně přemýšlejte, jistě znáte podobný případ ze svého okolí. Milenky jsou často vnímané pouze jako zlatokopky, kterým jde jen o sex a luxus, aniž by se staraly, jak románek dopadne. Skutečnost je ale jiná – většina žen nedokáže ovládnout zamilovanost (jsou na to odborné studie). A jakmile přijde láska, začíná pro ‚bokovky‘ ženatých mužů trápení. Málokdy má jejich vysněná pohádka dobrý konec. Tady je sedmička dobrých (a ověřených) důvodů, proč si koupit krabici s kapesníčky na slzy, velkou tabulku čokolády a dát ženáčovi sbohem.

1. Druhá není první
Všimla jste si, že milenky bývají vždycky označovány za ‚ty dru­hé‘? Je to velmi příznačné, protože v životě svého partnera skutečně zaujímají druhé místo (přestože je muži horlivě přesvědčují o opaku). Jakmile však přistoupíte na vztah inkognito, musíte počítat s tím, že budete stále čekat. Na to, až si udělá čas, až se vrátí z dovolené, až bude vzduch čistý, až dojede se synem k zubaři, až… Je pravda, že z jeho nedostatku času se dá leccos vytěžit – muži ho kompenzují milenkám zpravidla drahými dárky i romantickými pozornostmi. Ale skutečně na to máte nervy?

2. Řešení v nedohlednu
Dala by se sepsat kniha Pohádek tisíce a jedné noci, které muži povídají svým milenkám. Že se brzy rozve­dou, že už s manželkou dlouho nespí, že je ta paní mrcha mrch, která se nedovede ani postarat o rodinu… Snažte se přes veškerou zamilovanost udržet při zdravém rozumu. Zjistěte, jaké máte v tomto vztahu reálné šance na posun k tomu, co sama od vztahu hledáte. Stanovte určitou hranici, do které čekáte na vyřešení situace. S partnerem mluvte, rozebírejte své pocity a stanovte přesné mantinely, co ještě snesete a co vám už vnitřně ubližuje.

1 / 3