4. února 2015
Někdo se bojí pavouků. Někdo výšek. Někdo má problém s uzavřeným prostorem. A pak jsou tu ještě milostné fobie. Zhusta velmi bizarní. Zato však dokážou pořádně ovlivnit váš sexuální život a tedy i vztah.

V sexu vám to začalo trochu skřípat. Není to úplně špatné, ale také to není úplně dobré. Něco by to chtělo. Na odborníka nemáte čas, ale kamarádku by mohlo něco napadnout. První rada, které se vám od ní dostalo, zněla: „Zkus to něčím okořenit. Něčím trochu zvláštním, co jste ještě nedělali a co vás oba s partnerem překvapí.“ Následuje výčet toho, co byste mohla vyzkoušet. Nejde o nic, co by bylo na hranici perverzních milostných technik. Vesměs jsou to samé nevinné činnosti. Pro leckoho by byly dokonce velmi příjemné a vzrušující. Pro jiné jsou srovnatelné s fobiemi. Vzbuzují strach. A někdy až odpor.

Pro mě osobně jsou to chodidla. Skutečně hezká chodidla, dlouhá, štíhlá a s hezky tvarovanými prsty a nehty pohledem ocenit dokážu. Co nedokážu, anebo jenom se sebezapřením, je na ně sáhnout. Představa, že bych se cizího chodidla měla dotknout rukou, je mi tak nepříjemná, až mě děsí a vzbuzuje ve mně mrazení. Vadí mi i to, když se někdo dotýká chodidel mých, a není to pouze proto, že jsem na nich lechtivá. A líbání nožek? Cizí prsty a nehty v ústech? Hrůza. Nikdy. Opravdu v žádném případě. Dokonce ani „pouhé“ masáže bych nebyla schopná. Anebo pouze s jedinou výjimkou. Musela bych dotyčného skutečně velmi milovat. Přesto jsou právě chodidla pro spoustu lidí velmi erotická a je jim příjemné, když je někdo na chodidlech laská. Dají se na nich nalézt erotogenní zóny či erotogenní body, které, když se jemnými pohyby prstů mnou, vzbuzují až milostnou extázi. Je to možné. Pokud z nich ovšem nemáte fobii. Pak extázi nezažijete, ani kdyby na chodidlech bylo erotogenních bodů na tisíc.

Oprýskané nehty
Pětatřicetiletému Jakubovi chodidla jako taková nevadí. Co nesnese natolik, že by se dalo mluvit až o fobii, jsou špatně nalakované nehty na nohou, ale i na rukou žen. Především mu vadí starý oprýskaný lak, ten v něm vzbuzuje odpor. Často ho není schopný vůbec překonat, a když přece jenom ano, sex nakonec nestojí za nic. „Miluju se, ale spíš automaticky a bez chuti. Před sebou nevidím ženu, která je se mnou v pasteli. Vidím její červené, oprýskané, odrůstající nehty. Nesnáším to. Vždycky si říkám, když se s tím setkám, jak je možné, že to dotyčná dáma nevidí. Anebo to vidí a jenom jí to nevadí? Hlavně teď v zimě, kdy jsou celý den nohy schované v ponožkách a botách, na dobře nalakované nehty hodně žen nehledí. Proč si je tedy ale vůbec lakují, když je nejsou schopné udržovat hezké?“ Jakubova fobie zašla tak daleko, že má doma v koupelně odlakovač. „Ne vždycky ale můžete říct, běž si odlakovat nehty, jinak nebude žádný sex. To jsem jednou zkusil, dokonce šlo o moji tehdy stálou partnerku, ale stejně mi to neprošlo. Urazila se, že ji kritizuju, práskla dveřmi a šla spát do obývacího pokoje na rozkládací gauč. Přitom v ostatních věcech nejsem puntičkář, nemám sklony k dirigování ostatních. Oprýskaný lak na nehtech ale prostě nesnesu.“