27. listopadu 2014
Podle množství estetických zákroků to vypadá, že muži nemají rádi přirozenou krásu. Je tomu opravdu tak?

Jako chlap
Muž vám s ledovou tváří řekne, že má rád štíhlé ženy, ale ne: krátké vlasy + štíhlé tělo + plochý hrudník… Pak vám zase řekne, že nejlepší je žena krev a mlíko. Každý muž má jiný ideál krásy. Tak proč tedy tolik procent žen trpí anorexií a bulimií? Nebo si nechávají vycpávat prsa obřími silikony?

Boty
Muži milují podpatky. Jsou nadšeni z ladné chůze na hodně vysokých podpatcích, naopak ho podle výzkumů nepotěšíte balerínkami či sportovními žabkami. Jasně i my máme rády podpatky, ale ta bolest po celém dni v nich… AU!

Barvy
Muži asi nemají rádi ani naši barvu pleti. Jinak bychom přeci nebyly jednu sezonu bílé, druhou snědé… Utrácíme nehorázné sumy za make-upy a solária, abychom vypadaly přirozeně dle posledního trendu.

Vlasy
Ani vlasy nejsou ideální. Když už se vám povedlo přežít s přirozenou barvou několik let, najednou se objeví jediný šedý vlásek a je po všem. Běžíte do drogerie a hurá barvit. Módní vlny se s vlasy moc nemazlí. Jednou peroxidová blond, jednou půl blond půl hnědá, pak letí zrky… To by se z toho jeden snad zbláznil.

Chlupy
Muži nenávidí naše přirozené chlupy na nohách, rukách, tváři, intimních partiích… prostě nikde. Vytrháváme a holíme jako šílené. Pokožka trpí. Po holení máme pupínky, po vytrhávání zarůstají chloupky. Vosk pekelně bolí. Ale my se nevzdáváme, trávíme kosením našich chloupků spoustu času. A výsledek. Když jste hladne oholena – všude, bere to jako samozřejmost. Najednou nestíháte a na nohách máte strniště a už to máte na talíři.

Muži přísahají, že není nic krásnějšího než přirozená, nenalíčení a nijak neupravená žena! Proto nás napadá otázka: Proč trávíme tolik času tím, abychom se JIM líbily? Jde nám opravdu je o mužský pohled? Nebo jsme to prostě MY, chceme být dokonalé a dodržovat módní trendy?