23. listopadu 2014
Skutečnost, že spolu vy dva spíte, ještě neznamená, že spolu taky chodíte. Jeden muž vám objasní, proč sex pro muže není nutně začátkem lásky.

Může se vám to zdát divné, ale muži se netěší jenom na večeře při svíčkách, klidné procházky anebo dušezpytné rozhovory. Se spoustou žen jsem prošoupal prostěradla; některé se mnou ještě pořád mluví. Zdaleka ne ze všech se ale staly mé partnerky.

Samci berou sex jinak
Takový nejsem jenom já! Podobný přístup má i hodně jiných samečků – a nejen těch lidských. Podívejte se v televizi na jakýkoli přírodovědný pořad a hned budete mít jasno. Například roztoužený hroch doráží na samičku, pak si stoupne na zadní a vnikne do ní. A co udělá potom? Odejde, případně si cestou užije ještě s jinou svolnou hrošicí. Nehledá životní družku, ale chce prostě rozšířit své semeno, jak jen to jde. Muži jsou také samci, a proto se po souloži většinou cítí úplně jinak než jejich partnerky. Vy si po prvním sexu myslíte: „Mám nového přítele. Že bychom v sobotu vyrazili do kina?“

On má ale v hlavě jen tohle (za předpokladu, že v takovou chvíli vůbec myslí): „Super, zasouložil jsem si. Dostal jsem ji. Splnil jsem, co instinkt káže.“ Takový styl uvažování vám možná připadá cynický. To ale není cynismus – tak to prostě je. Kdyby vás předem připravil na fakt, že se s vámi chce prostě jenom vyspat, měla byste šanci hrát se svým milencem na rovinu: „Líbíš se mi; tak jo, zkusíme se pomilovat a uvidíme, jestli se z toho něco vyvine.“

Rádi si ujasníme pravidla hry
Mně by připadalo ideální, kdyby dívka ještě předtím, než se ocitneme v posteli, na rovinu prohlásila: „Hele, já chci vztah. Jestli ti, hochu, jde jenom o sex, přiznej to rovnou. Já se kvalifikovaně rozhodnu, jestli za to stojíš, nebo tě pošlu o dům dál.“ Potom vím, na čem jsem a jaká cena je vysazená za jednu noc v posteli. Můžu začít přemýšlet, jestli s vámi chci trávit taky čas mimo postel. Takové jednání mi připadá naprosto fér.