23. listopadu 2014
Skutečnost, že spolu vy dva spíte, ještě neznamená, že spolu taky chodíte. Jeden muž vám objasní, proč sex pro muže není nutně začátkem lásky.
1 / 2

Může se vám to zdát divné, ale muži se netěší jenom na večeře při svíčkách, klidné procházky anebo dušezpytné rozhovory. Se spoustou žen jsem prošoupal prostěradla; některé se mnou ještě pořád mluví. Zdaleka ne ze všech se ale staly mé partnerky.

Samci berou sex jinak
Takový nejsem jenom já! Podobný přístup má i hodně jiných samečků – a nejen těch lidských. Podívejte se v televizi na jakýkoli přírodovědný pořad a hned budete mít jasno. Například roztoužený hroch doráží na samičku, pak si stoupne na zadní a vnikne do ní. A co udělá potom? Odejde, případně si cestou užije ještě s jinou svolnou hrošicí. Nehledá životní družku, ale chce prostě rozšířit své semeno, jak jen to jde. Muži jsou také samci, a proto se po souloži většinou cítí úplně jinak než jejich partnerky. Vy si po prvním sexu myslíte: „Mám nového přítele. Že bychom v sobotu vyrazili do kina?“

On má ale v hlavě jen tohle (za předpokladu, že v takovou chvíli vůbec myslí): „Super, zasouložil jsem si. Dostal jsem ji. Splnil jsem, co instinkt káže.“ Takový styl uvažování vám možná připadá cynický. To ale není cynismus – tak to prostě je. Kdyby vás předem připravil na fakt, že se s vámi chce prostě jenom vyspat, měla byste šanci hrát se svým milencem na rovinu: „Líbíš se mi; tak jo, zkusíme se pomilovat a uvidíme, jestli se z toho něco vyvine.“

Rádi si ujasníme pravidla hry
Mně by připadalo ideální, kdyby dívka ještě předtím, než se ocitneme v posteli, na rovinu prohlásila: „Hele, já chci vztah. Jestli ti, hochu, jde jenom o sex, přiznej to rovnou. Já se kvalifikovaně rozhodnu, jestli za to stojíš, nebo tě pošlu o dům dál.“ Potom vím, na čem jsem a jaká cena je vysazená za jednu noc v posteli. Můžu začít přemýšlet, jestli s vámi chci trávit taky čas mimo postel. Takové jednání mi připadá naprosto fér.

1 / 2