16. srpna 2014
Řekl vám, že byl ženatý. Trochu vás to zaskočilo, ale není potřeba házet flintu do žita. Když budete vědět jak, můžete i s mužem, který kdysi navlékl prstýnek jiné ženě, spokojeně žít.

Dokonce se ani nemusíte bát, že si vás po předchozí tristní zkušenosti se stavem manželským nebude chtít vzít. Statistiky praví, že do pěti let od rozvodu se znovu ožení až 65 % mužů. V následujících dvou letech dalších deset procent. Pouhé jedno procento chlapů, kteří se rozvedli do svých pětatřiceti, je za dvacet let ještě svobodných, tvrdí dlouholeté průzkumy.

Vzhledem k tomu, že se rozpadá polovina manželství, je dost pravděpodobné, že zejména v kategorii nad pětatřicet let na rozvedeného zajímavého chlapíka narazíte. Nebudeme vám nic nalhávat – je potřeba určité obezřetnosti, abyste ho ulovila pro sebe, a jeho minulý život se bude vracet jako bumerang (s průběžnými komplikacemi počítejte). Přesto stav ‚rozvedený‘ nebo dokonce ‚rozvedený se závazky‘ pro vás může znamenat i bonusy. Ačkoliv se vám to nezdá. Tady je seznam nejčastějších plusů i mínusů. Přečtěte si ho, ať víte, do čeho jdete.

Výhoda: Snažil se založit rodinu
Pravda, nepovedlo se. Ale tendence přijmout zodpovědnost a vést rodinný život už tady byla. Možná jste snila o tom, že vaším dalším partnerem bude svobodný podnikatel kolem čtyřicítky. Jenže třeba byste se pak nestačila divit. Aniž bychom se chtěli někoho dotknout… Takoví muži mívají často nějaký problém. Buď je ženy z nějakého závažného důvodu nechtějí, nebo jsou nedospělí (tudíž nedokáží navázat dlouhodobý vztah), příliš závislí na matce, případně workoholici. Tenhle chlap už nějaké ženě stál za to, aby si ho vzala, a to není cejch, ale spíš dobré znamení.