11. srpna 2014
„Jsou milenky pohodlné a milenky nepohodlné. Ty druhé jsou ještě o něco horší než vlastní manželky.“ Tato slova řekl Sacha Guitry...

Nepohodlná milenka. To je přesně taková milenka, jakou být nechcete. Ani takovou být nemůžete, jestliže hodláte milenkou ještě nějakou dobu zůstat. Francouzský dramatik a spisovatel Sacha Guitry byl pětkrát ženatý a měl nespočet milenek, takže se dá předpokládat, že o nepohodlných milenkách něco věděl. Pravda, sice proslul svým poněkud ironickým postojem k ženám, což dokládají nejenom jeho výroky, ale také jeho divadelní hry, ovšem rozhodně není jediným mužem, který se nepohodlným milenkám vyhýbá. Ostatně obecně platí, že muži nestojí o komplikované vztahy. Jestli si vás má „nechat“, pak nesmíte být obtěžující milenkou. Musíte být milenkou chytrou…

Zase ten sex
V mileneckých vztazích hraje jednu z nejdůležitějších rolí právě sex. Protože spolu milenci nemohou být oficiálně, o mnoho víc než tajná dostaveníčka spojená s milováním toho nemají. A muži jsou v tomto ohledu ještě náročnější než ženy. Ženy-milenky si mohou namlouvat, že se s nimi milenec schází kvůli krásným očím, ale pravda je taková, že krásné oči všechno nezachrání a že většina mužů milostný poměr bez uspokojivého sexu moc dlouho udržovat nebude.

Zájem o sex je nezbytný, ale zároveň to neznamená, že mu dovolíte všechno, a to ještě hned na první schůzce. To bývá častý omyl milenek, které chtějí zůstat milenkami za každou cenu. Myslí si, že když milenci dají všechno, co si on přeje, plus ještě něco navíc, mají vyhráno a svoji pozici milenky si udrží. To se ale stane málokdy. Výjimkou jsou případy, kdy si muž se zálibou v – dejme tomu – hodně netradičních sexuálních praktikách hledá milenku, která jeho zálibu sdílí a bude ochotná s ním tyto praktiky provozovat. Takový milenecký vztah je ovšem založený pouze na sexu a na jeho začátku bývá uzavřena vzájemná dohoda, že nic jiného než sex spolu milenci provozovat nebudou.

V mileneckých vztazích, kde jde kromě sexu také o vztah, by se rozhodně nemělo tolik spěchat. Milenka, která dá milenci na prvních schůzkách „vše“, nebude mít později co nabídnout. Může mít tu nejlepší vůli, může chtít milence co nejvíce potěšit, protože je zamilovaná a zdá se jí, že tak je to správné, ale… Ale pro muže tím postupně ztratí na přitažlivosti, protože nebude mít co dobývat.