3. srpna 2014
Placený sex. Proč ne? Ale láska? Náš redaktor zdraví všechny ženy i muže, kteří si to uměli dobře spočítat.

Potkáte je na koktejlech, v luxusních restauracích nebo nákupních centrech. Obtloustlé chlápky, postarší, ošklivé nebo obojí, případně bezbarvé zjevy manažerského typu, zábavné a oduševnělé asi jako hydrant – a vedle nich ženy. Možná o jednu až dvě generace mladší a určitě o několik set procent půvabnější. Tyhle dvojice zrovna nepředstavují to, co chápete pod pojmem „dokonalý pár“.

Rozhodně nejde o dva mladé zamilované milence, kteří právě překonali nástrahy osudu a kráčejí vstříc obřímu zapadajícímu slunci. Tihle nosí svůj milostný příběh vepsaný do platebních karet a přečíst si ho může kdokoliv: úspěšný boháč si do života vpustil krásnou kalkulačku. Možná vás teď napadá něco o nechutné vypočítavosti na obou stranách a hlavou vám prokmitnou zářivé příklady velkých lásek od Romea a Julie po scénář filmu Notting Hill, v němž se slavná herečka zblázní do chudého knihkupce. No, nic proti romantice.

Jak ale naznačuje pohled na dlouholetá manželství, vcelku fungující vztah lze založit i na jiných hodnotách, než je společný plážový běh v mělké slané vodě. Třeba na penězích. I nevábní muži mají právo na pravidelný příděl rozkoše, a když se jim podařilo svá konta dostatečně napumpovat, proč by nepozvali do vily s bazénem nějakou tu krasavici? Otázka poptávky a nabídky funguje dokonale a žen, pro něž se lov boháčů stal životním programem, bude vždycky dost.

Nevím jak vy, ale já těmhle párům přeju štěstí. Kdo ví – možná se za několik desítek let stanu opět svobodným a budu se rozhlížet po někom na stáří. A jestli se ke mně přikutálí pár melounů navíc, buďte si jistá, že nezačnu obvolávat bývalé spolužačky. Možná mě uvidíte v Boulogneském lesíku, na vozíku poháněném nádhernou mulatkou, která mě bude hladit po pleši osázené stařeckými bradavicemi. A věřte, že se vůbec nebudu cítit trapně. Z mužského pohledu totiž peníze znamenají stejně dobrou ženolapku jako mládí, šarm, inteligence a svaly. Kráska a (bohaté) zvíře ostatně není o nic horší příběh než takový Romeo a Julie, ne?