25. prosince 2017
Rozchody jsou složité, kor při delších vztazích. Neodmyslitelně ale patří k životu a potkají skoro každého člověka. Myslete na to, že je lepší být sama než v nefunkčním vztahu.

Jak zjistit, jestli jste se rozhodla sama? Samozřejmě jde v první řadě o váš vnitřní pocit. Pojďme se ale podívat na několik obecných „vodítek“, podle kterých brzy zjistíte, že se můžete za rozchod „pochválit“ a byl tou nejlepší volbou.

1) Více špatných než dobrých vzpomínek

Utápíte se ve vzpomínkách na to dobré? Zkuste změnit přístup. Najděte si chvilku času a vybavujte si nejen to dobré, co se krade na mysl, ale připusťte si i špatné vzpomínky. Možná ve výsledku zjistíte, že jich je až až a že přebíjejí ty dobré, aspoň co se četnosti týče. Je totiž jasné, že po rozchodu člověk selektuje vzpomínky a vybírá hlavně ty, po kterých se mu bude stýskat. Věnujte se své mysli a nastavte si zrcadlo. Opravdu to bylo tak super, jak vám vzpomínky tvrdí? Po podrobnějším zkoumání a přehrabávání se ve svých vzpomínkách nakonec zjistíte, že ani ne…

2) Jste sama sebou

Je velmi důležité být v životě přirozený a kvůli nikomu se nepřetvařovat. Často si to ani neuvědomujeme, ale ve vztahu si hrajeme na někoho jiného, než kdo opravdu jsme. Hned nám to třeba nevadí, ale věřte, že mít to takhle spoustu let je vyčerpávající a je možné, že po rozchodu zjistíte, kdo opravdu jste, a to je dost podstatné a přínosné zjištění. Odpadne z vás spousta stresu, o kterém jste třeba ani nevěděla, že na vás lpí.