30. dubna 2014
Není to tak dávno, co jsem se ocitl na večírku v ryze dámské společnosti. Ne, že bych to plánoval. Prostě to tak dopadlo, protože ostatní příslušníci mužského pohlaví dorazili později. Takže večer ve vší počestnosti.

Nicméně jsem se děvčatům vetřel do přízně natolik, že přede mnou započaly řešit takové ty dámské důvěrnosti. Nestalo se mi to poprvé, takže jsem z okna neskákal, ale i tak to byla síla. Ze situace pak vznikl společný dámský dotaz, zda bych byl schopen a ochoten vyjmenovat pár věcí, které muži na ženách nesnášejí. Odvětil jsem, že jak kteří na jak kterých. Nestačilo to, proto jsem dal dohromady takové vážné
nevážné desatero.

1. Muži nesnášejí, když ženy předstírají, jak jsou ctnostné. Tedy, abych byl úplně přesný, muži nesnášejí, když ženy obecně předstírají. Rádi by, aby žena prostě byla sama sebou a vzdala se jakýchkoliv pokusů dělat ze sebe lepší, jinou, než jakou ve skutečnosti je. I když nutno říct, že znám jednu slovenskou zpěvačku, která sice moc nezpívá, ale žije v Česku, neumí řídit a je jí plný bulvár, a ta, kdyby se v předstírání konalo mistrovství světa, by mohla být kontumačně vyhlášena doživotní vítězkou. Takže jste proti ní vlastně všechny úplně v pohodě. Ale to jsem odbočil. Ženy přece dnes nejsou konvencemi nijak omezovány v seberealizaci a zábavě, takže se mohou chovat a odvazovat naprosto přirozeně a bez předstírání, které je sakra musí stát spousty energie. Jinými slovy, klidně si předstírejte před kamarádkami, ale ne před chlapem.

2. Muži nesnášejí, když jejich žena neustále kritizuje druhé ženy. Je to proto, že naprosto přesně vědí, proč se to děje, a přijde jim to trapné. Je dáno přírodou, že ženy považují jiné ženy za rivalky. Ale jde to přeci ventilovat jinak než neustálým kritizováním něčích bot, šatů a životního stylu. I když musím přiznat, že vám občas docela rozumím. Tak jako tak je prostě fakt, že kritizováním jiných žen žádnou popularitu u mužů nezískáte. Výjimku tvoří homosexuální stylisté.