26. dubna 2014
Koktejly a vášeň. Jak to namíchat, abyste po milování s alkoholem cítila slast – jenom?

Tuhle z mé kamarádky při kafi vylezlo, že nemívá orgasmus. A že vyvrcholení se dočká, jedině když se napije. Potřebuje tak tři deci vína a teprve pak se odváže. Když jde do postele střízlivá, ze sexu nic nemá. Trochu mi vyrazila dech – jestli někdo z nás dvou vypadá, že má potíže se sexem, tak ona to rozhodně není. A taky mě tahle informace udivila, protože já když se napiju, tak spolehlivě odpadnu. Možná piju moc?

Rozhodla jsem se proto zjistit, jak spojení alkoholu a sexu u žen funguje. Pomáhá? Škodí? Když najdu tu správnou dávku, užiju si jízdu všech jízd? Ukázalo se, že je to tak napůl. Zatímco některé ženy si po dvou koktejlech vychutnají orgastickou smršť, jiným po skleničce sice stoupne chuť na sex, ale sníží se jim citlivost. Mluvila jsem třeba s jednou Zdenou, odhaduju ji tak kolem třiceti, a ta tvrdila: „Když se opiju, víc se odvážu. Udělám partnerovi třeba i striptýz. Orgasmus ale nemívám. Nezabírá na mě ani orál, který jinak miluju. Prostě ve mně něco nesepne. Jsem jako z gumy. Někdy se sice vzruším, ale víc nic.“

Jedna kamarádka mi v rámci mého průzkumu pití, sexu a singl scény věnovala soucitný pohled určený pro totální naivky a sdělila mi, že dneska přece do postele nikdo střízlivý neleze. Popřála jsem jí pěknou páteční opici a vyrazila dotazovat se dál, mezi ženy, jež nejsou v sexu odkázané na milence, kterého se jim podaří na konci týdne sbalit v klubu. A taky jsem zabrousila mezi odborníky a ti mě trochu vyděsili. Takže než si zafixujete opojně erotické předsevzetí typu: „Než vletíme do postele, dám si pár skleniček, ať si víc užiju,“ zkusmo si přečtěte, jak alkohol ovlivňuje vaše erotické prožívání a co se dá udělat, aby vám koktejly milostný život zpestřily, ale nedostávaly vás do průšvihu.

Kdy skleničku berte:
Každý ví, že alkohol rozpouští stud. Tahle vědomost se hodí, když jste chronická stydlivka a nejraději se milujete potmě, oblečená do skafandru a ještě pro jistotu se zavřenýma očima. Anebo když vám před důležitým rande pracují nervy tak, že už teď jste politá studeným potem a tuhá jako prkno, natožpak o pár hodin později v posteli. „Když jsem měla úplně první orgasmus, byla jsem dost sťatá,“ přiznala mi kamarádka Petra, která mě inspirovala k tomuhle článku.

„Předtím jsem netušila, co to vyvrcholení je, vůbec jsem to neznala! David to bral tak, že jsem sice frigidní, ale jinak je mu se mnou fajn. Pak jsme jednou přišli ze zábavy tak namazaní, že jsme sotva trefili do bytu. Začali jsme se mazlit, ztráceli rovnováhu a řehtali se na celé kolo. Poprvé v životě jsem brala milování jako legraci. A skvěle jsem si ho užila! Jenže když jsme další večer vlítli do postele střízliví, orgasmus zase nikde. Tak jsem si zvykla, že se prostě nejdřív napiju.“ I z dalších vyposlechnutých příběhů mi nakonec vyšlo, že čarovná moc alkoholu spočívá v tom, že po něm odhodíte starosti. A při milování se lehká hlava hodí. Najednou neřešíte, jak vypadáte a jestli jste v posteli dost dobrá. Prostě se bavíte! Dokud jsem s nimi nepromluvila, netušila jsem, kolik na první pohled nádherných žen se v posteli nechává svazovat obavami („Nemám špeky?“ „Není mi cítit z pusy?“), místo aby si užívaly.