24. dubna 2014
Erotika prodává, a kdo žije bez sexu, ten není normální, jako by na nás křičela všechna média. Asexuálové se ale nemocní necítí. I oni navíc touží po lásce a rodině. Je možné položit sexuální potřeby na obětní oltář jiných výhod ve vztahu?

Není jich zase tak málo, jak by se mohlo zdát, a rozhodně nepatří mezi výjimky. S jedinci, kteří šťastně fungují i bez pravidelné dávky sexu, se můžete setkat kdekoliv. Vedle heterosexuálů, homosexuálů a bisexuálů však asexuálové nadále zůstávají poněkud spornou menšinou. Lidé, kteří mají nulový sexuální apetit, nebo se jim vyměňování tělesných tekutin s partnerem dokonce nevýslovně hnusí, jsou zkrátka velkou neznámou. Jejich ‚orientace‘ je pro okolí nečitelná a oni sami se s ní nijak nechlubí. ‚Poprat‘ se s ní musí až jejich partneři. A ti záhy zjistí, že nejde o boj nikterak snadný. 

Láska bez sexu
Jirkovi se v podstatě nedá nic vytknout. Nezadaný, zodpovědný, dobře udržovaný třicátník na dobře placeném manažerském postu dobře prosperující nadnárodní společnosti, stručně řečeno: dobrá partie pro život. Když se s ním Monika (26) začala ukazovat ve společnosti, vyvolávala upřimnou závist. „Kde se takoví chlapi rodí?“ slýchala často od kamarádek. Teprve po několika měsících se svěřila s problémem, který do té doby nechávala za zavřenými dveřmi ložnice. „Jirka se mnou nechce spát,“ vypadlo z ní jednou ‚mezi námi děvčaty‘. Vcelku nudnou konverzaci tato informace nečekaně nabourala.

„Ne, nikoho nemá a nemá problémy s erekcí,“ vrtěla hlavou Monika nad prvními otázkami s klasickými pochybnostmi. „Prostě není na sex, nevzrušuje ho ani to nejrajcovnější spodní prádlo a v posteli se mi vyhýbá, jak může. Připadám si jako sexuální loudil,“ sypala ze sebe Monika tu nekončící horu nářků sexuální frustrace. „Není to prý mnou, nebyl na to nikdy,“ krčila rameny. „Ale jinak je skvělý, lepšího chlapa bych nenašla!“ pronesla na Jirkovu obranu. Ze svého intimního života byla viditelně nešťastná, o rozchodu přesto nepřemýšlela a nevěru razantně odmítala. Netoužila po jakémkoli uspokojení, chtěla sex s Jirkou – jen s ním. A pokud ho nemohla mít, volila raději starou dobrou masturbaci a vibrátor.