13. dubna 2014
Modelky i celebrity jsou příliš hubené, hlásá se v médiích už několik let. Přesto se nic nemění a ženy hystericky hubnou čím dál víc. Snad ne kvůli nám mužům?

Jedna windsorská hraběnka kdysi poznamenala: „Nikdo nemůže být příliš bohatý ani příliš hubený.“ Jako by se dnes jejími slovy všichni řídili. Někdy má člověk pocit, že jste se opravdu všechny zbláznily. Stačí se podívat na bulvární fotky – ženy už jsou nebo se urputně snaží být jako tyčky. Victoria Beckham či Kiera Knightley se měsíc od měsíce ztrácejí před očima. Spolu s kily však mizí i krása!

Když jsem se snažil několik žen přesvědčit, že muži mají raději ženy, které mají plnější křivky, nevěřily mi. „Jasně, to se tak vždycky říká. Ale stejně všichni chcete někoho jako Barbie nebo Gisele Bündchen – úzký pás, dlouhé štíhlé nohy, prsa dvojky nebo trojky.“ Hm, vlastně proč ne!? Vy ženy taky chcete někoho, jako je Daniel Craig – úzký pás, široká prsa a vyrýsované nohy. Přirozeně našly naše oči zálibu v ideálech, symetrii, kráse. Ale pozor, ideály jsou ideály a realita je realita. Párkrát se mi stalo, že když došlo na lámání chleba, bylo všechno úplně jinak. Zjistil jsem to jeden večer a noc, kdy mě pozvala na rande žena typu Gisele. Kříženec antilopy a barbíny. Setkání s ní bylo prvních dvacet minut docela fajn, pastva pro oči. Ale pak…

Pořád se v restauraci, kam jsme si vyšli na večeři, hlídala a cítil jsem z ní, že je v křeči. Ale budiž – kvůli její kráse jsem tu křeč zatím neřešil. Dala si předkrm. Na tom by nebylo nic špatného, ale ona si dala JENOM ten předkrm. Místo polévky, hlavního jídla a dezertu! Bylo mi trochu trapně, když jsem se vedle ní futroval dalšími a dalšími chody. Ptala se dokonce číšníka, kolik kalorií má příslušné víno. Vybrali jsme po nekonečné konverzaci to nejmíň sladké, ve kterém si antilopa jen decentně smočila rty. Když jsem si dal výborný lepivý karamelový pudink, prohlásila o něm s neskrývaným děsem a odporem, že je dekadentní. DEKADENTNÍ! Mám obavu, že lepivé karamelové pudinky nejsou dekadentní. Utratit všechny peníze za modely haute couture, vyšňupat koks za dvacet tisíc za noc nebo se vsadit v pokeru o nové maserati – to je dekadentní. Ale lepivý karamelový pudink je jen lepivý karamelový pudink.