7. dubna 2014
Do sedmadvaceti netušila, co je orgasmus. Dnes ho učí prožívat desítky žen. „Lékařku vagin“ zpovídala Ivana Růžičková.

Když Lucie vysvětluje třicetileté úřednici, v čem spočívá metoda vaginálního mapování, mladá žena na ni vyděšeně zírá. „To se mě jako budete dotýkat uvnitř?“ kroutí nechápavě hlavou a očima šilhá směrem k východu. Prvotní šok ale střídají slzy. Za Lucií přišla hledat sílu po potratu, ke kterému ji donutil partner. A protože se s chladným zásahem nedokázala vyrovnat, rozešel se s ní.

Lucie pak citlivými doteky stlačuje, pulsuje nebo hladí konkrétní body v její vagině a tahle zakřiknutá účetní se mění v divokou vichřici. Křičí, pláče, vzteká se, kope nohama. A když všechny pocity, které roky potlačovala, konečně uvolní, rozzáří se úlevou. Do měsíce dá výpověď z místa, na kterém se cítí jako zrnko v písku, a najde si lepší práci. A časem i vztah, v němž si poprvé v životě užívá i sex. Podobné proměny zažívá Lucie u svých klientek denně. Její vlastní cesta k sexualitě přitom nebyla lehká.

„Sex? Co na něm máte?“
Lucie si vzpomíná, že i ona měla dlouho snížené libido. „Chodila jsem sice se spoustou mužů, ale víc než tělesné potěšení jsem v jejich náruči hledala lásku. Na sex jsem neměla chuť a během dospívání ani později jsem nikdy nemasturbovala. Měla jsem tehdy spoustu lákavějších věcí na práci. Studovala jsem entomologii, jezdila do přírody se síťkou na hmyz a každý den jsem běhala čtyři kilometry. V posteli jsem pak veškerou aktivitu nechávala na mužích. Byla jsem přesvědčená, že moje vzrušení je jejich zodpovědnost, takže jsem si jen tak lehla a čekala, co mi předvedou. Jenomže žádný chlap si s mým potěšením moc hlavu nelámal. Sice jsem měla příjemné pocity, ale k prožitku orgasmu to mělo hodně daleko.

V té době jsem definitivně opustila kariéru bioložky a začala hltat všechny duchovní kurzy. Prožila jsem krušné dětství a navíc mi zemřela máma na rakovinu prsu. Potřebovala jsem všechno zpracovat. ,Chceš rychlou cestu? Zkus tantru,‘ poradil mi jednou kamarád a já skutečně časem odjela na svůj první kurz. Tam mi záhy došlo, že v oblasti sexuality jsem zatím neokusila skoro nic. A naznačil mi to i tehdejší přítel. Strach, aby mě kvůli špatnému sexu neopustil, a silný dojem z četby knížky Ženy, které běhaly s vlky mě proto vedly k vlastnímu sebeobjevování. A protože jsem z tantry věděla, že životní síla je spojená se sexualitou, vzala jsem si na pomoc vibrátor.“