5. dubna 2014
Už jste si myslela, že by to mohlo konečně vyjít, ale opět se něco pokazilo. Další velká láska krachla a vy jste zase o něco víc zklamaná, ale i náležitě ponaučená.

Vždy, když vstupujete do nového vztahu, tak si říkáte, že už neuděláte stejné chyby jako v tom předešlém. Dáváte si pozor, co říkáte, jak reagujete a hlavně předvídáte. Jenže všichni chlapi nejsou stejní a dokáží vás i tak překvapit něčím nečekaným. Pojďme si zrekapitulovat pár zásadních přešlapů, kterých se dopouštíme.

A zase ta nevěra!
Máte nového muže, jste spokojená, ale vnitřní neklid vám nedá spát. Do předchozího vztahu se vám vkradla nevěra a vy začínáte mít pocit, že by se to mohlo přihodit i teď. Sice se snažíte tyto myšlenky potlačit, ale přiznejme si, že to není zrovna jednoduchá záležitost. Bývalého partnera jste se na to zeptala, pátrala jste, ale on vás vždy odbyl tou samou větou, že jste paranoidní a neměla byste koukat na ty přihlouplé seriály. A tak jste žila dál v přesvědčení, že je vše v naprostém pořádku, dokud to jednou neprasklo. O tom, že vám zahýbal, jste se dozvěděla určitě nepříjemným způsobem a v podstatě se vám potvrdilo jen to, co jste si celou dobu myslela. I čtenářka Sandra si prošla něčím podobným.

,,Nastěhovala jsem se ke svému novému příteli asi po roce a půl. Byt byl jeho a já se tam stále cítila taková nesvá. Občas u nás přespávali jeho kamarádi či kamarádky. Nejdříve mi to vůbec nevadilo, ale později jsem začala mít takový zvláštní pocit. Jedna z těch slečen mi připadala, že se snaží být něco víc než jen kamarádka. Chodila tam v krajkovém spodním prádle a mně bylo jasné, že mé­ho přítele svádí. Když jsem ho na to upozornila, odpověděl, že jsem se asi zbláznila, že ho absolutně nevzrušuje, dokonce mi namlu­vil, že je dost ošklivá. Přijala jsem to a nechala být, i když mi to často běhalo hlavou. O tři měsíce později jsem se dozvěděla, že spolu spí už půl roku a že když spolu nemohli trávit čas o samotě, trávili ho společně u nás doma. Připadala jsem si jako hloupá husa. Měla jsem dát na intuici, sbalit se a odejít už dávno.“

Ponaučení: Pokud se vám zdá, že se váš vztah poněkud změnil a vy neznáte příčinu, ptejte se. Když se vám nedostane uspokojivé odpovědi, trvejte na svém. Muži nemají rádi, když je žena obtěžuje právě těmito otázkami, ale vy chcete mít ve věcech jasno, proto vytrvejte a nenech­te ze sebe dělat blázna. Váš instinkt se totiž většinou nemýlí.