2. dubna 2014
Když muž opouští místnost, zajímají nás dvě věci. Jeho zadek a jestli se ještě ohlédne. U prvního je jasno hned, zato způsob jeho rozloučení někdy potřebujete rozluštit.

Zdvihne prsty
Loučí se s vámi jakoby bezvýznamným, minimalistickým pohybem prstů? Znamená to, že si užívá pozornosti okolí. Věděla jste, že lidé podvědomě ukazují na to, po čem touží? Pokud jeho prst směřuje vaším směrem, pomýšlí právě na vás.

Srdečně zamává
Tenhle chlapík se může pochlubit silnou osobností, je sebevědomý a upřímný. Stojí k vám (a ostatním) při pozdravu čelem? Nemá před obecenstvem co skrývat.

Pokývne hlavou
Asi patří k tajemným a rezervovaným jedincům, kteří svoje city nedávají snadno najevo. A nebo nemá zájem, když ani nezvedl ruku.

Pozdraví přes rameno
Zamávání je celkem běžné, ale postoj zády k vám prozrazuje netrpělivost. Nejspíš už se poohlíží, co lákavého ho čeká jinde.

Malý slovník mužských idiomů
Jak (skutečně) porozumět, co vám chce říci, když…

utrousí: „Jo, a abych nezapomněl…“
Myslí tím: „Tuším, že tě moje následující slova příliš nepotěší, proto se zatvářím, jako bych si na problém právě vzpomněl, a tím mu uberu na významu.“

prohlásí: „Abych byl upřímný…“
Znamená to: „Až doteď jsem příliš upřímný nebyl, ale následující slova myslím opravdu vážně.“

začne větu: „Nechci tě zranit, ale…“
Chce říct: „Vím, že tě zraním, ale nechci cítit vinu za to, co se ti chystám naservírovat.“

se svěří: „Měl jsem jenom dvě piva…“
Doznává: „Říkám ‚jenom‘, abych si před tebou i sebou samým nepřipadal jako trouba, který toho včera vypil víc, než by sám chtěl.“

se zeptá: „Víš, co tím myslím?“
Vlastně sděluje: „Nejsem si příliš jistý, co a jak se ti snažím naznačit, a tak doufám, že to vytušíš.“