25. prosince 2013
Alkohol odbourává zábrany, zvedá sebevědomí a povzbuzuje k divokému experimentování. Jak si vášnivý sex pod vlivem užijete bez trapasů?

Po několika skleničkách alkoholu si moje kamarádka Tereza užívá sex mnohem líp než za střízliva. „V tu chvíli je mi jedno, jestli v předklonu nemám na břiše varhánky. Nestydím se požádat přítele, aby mi naplácal nebo předstíral, že je učitel tělocviku a já jeho žákyně,“ přiznává třiatřicetiletá květinářka. „Pravda je, že se občas pod vlivem alkoholu odvážu až moc a druhý den je mi trochu trapně. Ale ještě nikdy jsem neudělala nic, čeho bych vyloženě litovala.“

Podobně je na tom mnoho mladých žen. Podle průzkumu britské společnosti Femfresh se pětasedmdesát procent žen před milováním raději napije něčeho ostřejšího. Alkohol opravdu může sexu dodat tu správnou šťávu. Platí to zejména o červeném víně, které je považováno za afrodiziakum. Vědci z Universita degli Studi ve Florencii zjistili, že ženy, které pijí jednu nebo dvě sklenice červeného vína denně, častěji touží po sexu a rychleji se vzruší. Ty, které dávají přednost jiným alkoholickým nápojům nebo jsou abstinentky, za nimi zaostávají. Zázračný účinek červeného vína vědci vysvětlují obsahem účinných látek zlepšujících prokrvení erotogenních zón. Potrpíte si spíš na pivo nebo na panáky? Nevadí, jakýkoli alkohol odbourá zábrany, které řadě lidí brání, aby si v posteli pořádně užívali. Když máte lehkou špičku, fantazie pracuje na plné obrátky. Alkohol vám však milování vylepší jen za určitých podmínek. Především to nesmíte s popíjením přehnat.

„Sedmička vína vypitá ve dvou je tak akorát,“ domnívá se sedmadvacetiletá Petra. „Po takovém množství mám příjemně povznesenou náladu.“ Když si však celý večer proléváte hrdlo alkoholem a pak hupsnete s milým do postele, můžete také na orgasmus čekat marně. Velké množství vypitého alkoholu vám zpomalí krevní oběh a tím se znecitliví nervová zakončení v klitorisu. Pak může partner zkoušet jakékoli triky, ale vy se pořádně nevzrušíte. Pozor si dejte také při nezávazném sexu. Podle vědců z University of Missouri-Columbia je pravděpodobné, že si v povznesené náladě vyberete na večírku milence, o kterého byste si za bílého dne neopřela ani kolo! Čím víc alkoholu vypijete, tím vyšší je také riziko, že při sexu zapomenete nejen na dobré vychování, ale i na kondom. I muž by měl pít decentně, jinak může mít po návratu z večírku problémy s erekcí. Stává se to čtyřiapadesáti procentům mužů.

„Napiju se, když chci co nejdéle vydržet,“ přiznává například osmadvacetiletý David. „Nevím proč, ale pod vlivem alkoholu se můžu milovat klidně i hodinu, než přijde vyvrcholení. Jindy jsem docela rychlík. Přítelkyně má ráda, když nespěcháme, takže jí to takhle vyhovuje. Párkrát se mi ale po pivu nebo víně stalo, že orgasmus nepřišel vůbec a přestalo mě to bavit!“ Vědci z australského Keogh Institute for Medical Research při výzkumu zjistili, že muži, kteří se občas opijí, jsou lepší milenci než zavilí abstinenti. Máte pro páteční večer připravenou sedmičku dobrého červeného? Míříte na večírek a těšíte se, že si později v ložnici rozšíříte obzory a posunete erotické hranice zase o kousek dál? Vyzkoušejte tyhle triky, které ještě trochu vyhrotí erotické napětí: