10. prosince 2013
Pořád vám vrtá hlavou, proč se nový objev ne a ne ozvat? Nebo proč vám najednou přinesl tulipány a tváří se podezřele sladce? Předkládáme vám zákoník mužského chování, o jehož existenci jste neměla ani tušení – až do této chvíle.

Kolikrát už jste zapřísahala kamarádky, aby vás nenechaly v ovíněném stavu telefonovat chlápkovi, který se vám líbí, protože je jasné, že by se vám to vymstilo? Každá rozumná žena ví, že jediný způsob, jak mít náskok (nebo alespoň neprohrávat) ve hře lásky, je dodržovat určitá pravidla.

Ale pozor:
zdá se, že máte jakousi konkurenci. Odborníci na partnerské vztahy tvrdí, že muži se řídí vlastními strategiemi, jenom své milostné doktríny zdařileji tají. Takže zatímco vy nedočkavě hypnotizujete telefon, protože váš nový objev už musí každou chvíli zavolat, on s kamarády spekuluje, jak dlouho by vás ještě měl nechat smažit se ve vlastní šťávě. V neutuchajícím úsilí být o krok napřed před milovanými protějšky pro vás Cosmo vyzpovídalo sdílné muže, aby odhalilo pikle, které kují za vašimi zády. Zhluboka se nadechněte a pusťte se do čtení důvěrných informací o manévrech, jež chlapi používají k tomu, aby vás utáhli na vařené nudli. Článek se naučte nazpaměť (a potom ho spalte).

Čtěte také: Co čekat od muže v lásce a sexu podle jeho znamení zvěrokruhu?

Mužské pravidlo č. 1 S telefonováním si dej načas

Když jste se poznali, byl z vás úplně a dokonale vedle, takže poté, co jste mu dala svou vizitku, tajně jste očekávala, že vám hned ráno přistane v kanceláři tucet rudých růží. Nicméně uplynul týden a on ani nezavolal. „Každý chlap ví, že pokud jde o telefonování, musí udávat tempo on,“ vysvětluje osmadvacetiletý Marek. „Chceme mít od začátku navrch, a proto vás musíme nechat čekat.“ A čekat, čekat a čekat. Pravidlo Volej až třetí den se nedodržuje tak doslova – to by bylo moc jednoduché. Žádný kouzelný časový bod neexistuje; je třeba čekat tak dlouho, aby jim to ještě prošlo. „Když mi dáte telefonní číslo v sobotu večer, nejméně do úterka ho ani nevyndám z peněženky,“ prohlašuje šestadvacetiletý Patrik.

„Většinou chci zavolat dřív, ale vy byste si třeba pomyslela, že nemám nic lepšího na práci nebo že jsem zoufalec. Možná že by vám i připadalo milé, kdybych žhavil drát hned druhý den, ale nehodlám riskovat.“ Když se pak konečně uráčí ozvat se vám, další z mužských zákonů mu nedovolí, aby vám nechal vzkaz na záznamníku. Důvod? Většina příslušníků druhého pohlaví raději riskuje, že vás až do smrti nezastihne, než aby dopustili, že bude někde nahrán jejich hlas. „Ženě se vzkazy zásadně nenechávají. Tím byste totiž okamžitě získala převahu,“ vysvětluje třiadvacetiletý Luboš. „Mohla byste tu zprávu přehrávat všem kamarádkám – a dávala byste si načas s tím, kdy zavoláte. Takže bych trapně čekal, jestli mi o sobě vůbec dáte vědět. A to je otrava!“