1. prosince 2013
Jakmile přežijete ve zdraví své první setkání, už řešíte, jak se blýsknout na tom druhém. Co se ale stane doopravdy?

S vámi to bude takhle:

1. Skončíte v hospodě. Jakmile vás pozve na další schůzku, začnete chrlit nápady, kam byste mohli vyrazit. Do zoo? Do tanečního klubu? Nakonec stejně půjdete do restaurace. Společná večeře je prostě klasika.

2. Převlečete se nejmíň pětkrát, než si vyberete finální model, ve kterém vyrazíte. Váš společník si přece udělá názor během prvních pár sekund, takže musíte zářit.

3. Pro jistotu vklouznete do rajcovního spodního prádla. Sice se s ním ještě neplánujete vyspat, ale kdyby náhodou k něčemu došlo, kalhotky se srdíčky na vás vidět nemusí.

4. V hlavě si vytvoříte seznam témat, která můžete během konverzace nadhodit. Buďte ale v klidu, podle zahraničních výzkumů se takhle stresují i muži. Taky je děsí představa trapného ticha.

5. Dostanete chuť na další skleničku, když se rozhostí ticho. A podle vědců z univerzity v Illinois si ji můžete dát. Malé množství alkoholu uvolňuje napětí. Pokud to ale přeženete, začnete plácat nesmysly.

6. Budete se shazovat. Polovina žen totiž vůbec neví, co říct, když jim protějšek pochválí vlasy, postavu nebo inteligenci. Místo zaplesání se začne většina Češek trapně vykrucovat, že po tak šíleném dni v práci musí vypadat jak dvakrát vylouhovaný sáček od čaje. Ať už si o sobě myslíte cokoli, raději se usmějte, poděkujte a už se k lichotce nevracejte.

7. Mezi zuby vám uvízne kus salátu nebo rozlijete pití. A Murphyho zákony platí hlavně na prvních schůzkách! Nesnažte se jim bránit, spíš se pokuste snížit případné následky. Třeba si místo červeného objednejte bílé víno a vynechte jídla se špenátem.

8. Budete se dívat mimo něj, protože se jednoduše stydíte. Jakmile s drahým udržíte oční kontakt déle než pět sekund, zvýšíte svou přitažlivost.

9. Naplánujete společnou budoucnost. Ještě jste si ani neobjednali dezert, a už jste myslela na tohle: Kdy ho asi tak představíte vašim, jakou budete mít svatbu a kolik si pořídíte dětí. Viníkem je hormon dopamin, který se vám vyplavuje do krve v příjemných situacích.

10. Nabídnete mu, že zaplatíte půlku účtu, ale doufáte, že celou útratu zatáhne sám. Více než polovina žen totiž očekává, že na rande by měl vždycky platit muž.

Co udělá on? Čtěte na následující straně!