26. listopadu 2010
Zdeněk Pokorný prozrazuje, jak si zařídíte, že vás idol pozve i na druhé rande. I na třetí. A taky na čtvrté.

Zaručený recept, jak zaujmout jeho, nemám. Zkusím se zamyslet nad tím, jak zaujmout mě. Dovedu si ale představit muže, které by níže popsané postupy naopak vylekaly a kteří by zmizeli jako jelen, jemuž u krmelce zazvoní mobil. Světem hýbou kouzla a čáry. Na první schůzce mě vždy zaujme jen žena, která využije kouzla – svého kouzla. Jestliže jste své kouzlo dosud neobjevila, tak snad ani na žádné rande nechoďte. Zkazíte den sobě a možná život někomu, kdo si to ani nezasloužil. Hledejte kouzlo!

Znáte-li své kouzlo, tak šup, hurá do toho! Zkuste každý den alespoň jedno první rande. Některá první rande jsou tak filmová, že se vám zdají neuvěřitelná. Jdete například zaplatit svůj dluh do pojišťovny a odcházíte ve dvou. Jedna slečna přišla s babičkou. Každé kouzlo je neopakovatelné, protože součástí kouzla jste nejen vy a váš make-up, ale i já po probdělé noci, kyselý výraz taxikáře, zataženo na obloze i na vašem bankovním kontě. Zkusím proto popsat kouzla, která fungovala nebo nefungovala na mě.

Zabodujte úchylkami

Jste-li krásná, máte výhodu silnějšího účinku všemi směry. Můžete víc získat a víc zkazit. Kdysi mě zaujal inzerát s textem: „Velmi krásná by už konečně ráda našla muže, který by se její krásy nebál.“

Řekl jsem si: Jsi chlap, do sklepa se nebojíš, i pstruha už jsi vykuchal, nějaké zklamané krasavice se přece nezalekneš. Na první rande jsem šel opravdu jen ze zvědavosti – a, no nechtějte to raději ani popisovat. Krása vnější se s tou vnitřní v jejím případě nikdy nepotkala. Obě včas opustily schránku v panenské hrůze před zhoubným sebevědomím. Nic. Kde nic není, tam ani první rande nezabírá. Na vzhledu nezáleží, alespoň do té doby, dokud vás neopustilo kouzlo. J

ít na první rande co možná nejkrásnější, nejupravenější, nejzmalovanější vypadá sice legitimně, ale nejen mému známému se stalo, že se na první schůzce tak vylekal snaživé dokonalosti dívky, že na druhou už pro jistotu nešel. Dokonalost obsahuje zárodek nejistoty, lepší je rozbít dokonalost nějakým, byť rafinovaně naoko nesourodým detailem.

Nemusí jít zrovna o žvýkačku za uchem, stačí si vzít poněkud nepatřičný náramek, zajímavě pokulhávat nebo si zamazat boty blátem, zvlášť když všude kolem panuje naprosté sucho. Něco takového vám doporučuji zejména tehdy, když se chystáte na první rande se svým Idolem, s panem Dokonalým, s hvězdou, ke které vzhlížíte. Hvězdy totiž bývají nerady přesvíceny.