19. června 2017
Nejste si jistá, jestli mezi vámi ještě proudí láska, nebo jste neuvízla v tomhle vztahu ze zvyku? Zjistěte, jestli s tímhle mužem neplýtváte svým časem.

Je to tady. Moment, kdy už víte, že tohle je na vás tak nějak moc. Ocitla jste se na večeři u kamarádů a váš přítel se opět stal středem veškeré pozornosti. Všichni se skvěle baví, ale vy neslyšíte. Sedíte v podstatě v cizím bytě s úplně cizími lidmi. Prohlížíte si jeho vlasy, milý úsměv a jak se rozmachuje rukama, když vypráví příhody z dovolené. Ale kde zůstal ten známý příval vzrušení? A pak vás praští přes nos poznání. Konec! Láska je v tahu a vy už tohle nevydržíte ani minutu. V tu chvíli jste schopná vyhrknout ze sebe na jeden nádech: „Je mi líto, ale už to není jako dřív. Každý bychom měl jít svou cestou.“ Než osudový verdikt vypustíte z pusy, prověřte si, jestli se vám jen neudělalo špatně z vonných tyčinek, nebo zda už z vás doopravdy láska vyprchala.

1. Konec snění

Dokážete si ještě představit, jak spolu za pár let sedíte na lavičce v parku, lížete zmrzlinu a ruku v ruce sledujete své dvě děti, kterak zvesela dovádějí na hřišti? Jestli ne, jde o jasné znamení, že vaše láska šla přes palubu.

2. Sex? Ne, díky

Kam se poděly ty doby, když jste ze sebe po zaklapnutí dveří strhávali nejen kabáty? Dnes už vám myšlenka na sex s ním připadá nechutná. Každý jeho další dotek vás spíš rozčiluje, a to ani nemáte menstruaci. Pokud tenhle stav trvá déle než tři týdny, už byste měla zpozornět.

3. Jiskra je pryč – doslova

„Možná je to jen krize,“ hustí do vás kamarádky. Ve snaze vrátit vztahu vášeň objednáte pobyt v horské chatě s krbem a doufáte, že romantické prostředí dokáže vzkřísit mrtvé. Nakonec celou dobu jen krmíte Facebook snímky dobrot, které jste měla k večeři, jásáním, jak krásně tu mají vyzdobenou vstupní halu, nebo referátem, které boty jste si vzala na včerejší výšlap. Udržovat vášeň ve vztahu znamená někdy dřinu. Ovšem pokud jste uvízla v začarovaném kruhu, možná nastal čas z něj vystoupit a jít dál.