24. listopadu 2010
Buďte „v jednom kole”, ačkoli nemáte do čeho píchnout. Čtěte, jak si v zaměstnání vychutnáte božské nicnedělání, aniž byste si koledovala o odhalení.

Máte štěstí – šéf vám zadal menší než malé množství úkolů a vy si v práci užíváte slastnou pohodu. Pozor! Pokud budete odpočívat příliš okatě, šéf vás brzy vyhmátne a naloží vám další práci.

Obklopte se stohy papírů

Dokonale vyblýskaný, uklizený stůl křičí do světa: „Tady se nepracuje!“ Takže vytiskněte pár pracovních e-mailů s prošlou lhůtou a dekorativně je rozmístěte okolo klávesnice. Pokud šéf strčí nos do místnosti, začněte se nepořádkem na svém stole probírat.

Pochodujte po firmě

Popadněte propisku a vybledlé poznámky z minulého měsíce. Rázujte po chodbě, zamyšleně drťte psací potřebu mezi zuby a soustředěně zírejte do bloku. Každý svědek vašeho počínání si pomyslí, že míříte na schůzku s klientem anebo třeba na kobereček k veliteli. Provádějte třikrát denně.

Zmizte bez kabátu

Pokud chcete v pracovní době vyrazit na honbu za vánočními dary, musíte své úmysly důkladně zamaskovat. „Když se chci vypařit z práce, nechám na stole kabelku a peněženku si strčím do kapsy,“ prozrazuje třicetiletá úřednice Monika. „Přes opěradlo židle přehodím kabát. Když mě šéf hledá, usoudí, že běhám někde po firmě.“

Tip: Vypněte na počítači spořič obrazovky, aby nebylo jasné, jak dlouho už jste pryč.