26. září 2013
Vyčpělé milostné zásady vám lásku zbytečně kazí. Poznejte nová, veselejší a pohodovější pravidla!

Určitě už jste od kamarádek/ babiček/maminek mockrát slyšela, jak se máte chovat, aby vám láska zrála jako dobře hnojená rajčata. Spousta milostných zásad se ale dodržuje spíš ze zvyku a užitek nikde. Zbytečně vás svazují a ještě vám vyrábějí ve vztahu dusno. Jakmile se na ně vykašlete, budete zírat, jak volně se vám dýchá. Změna je úžasné povzbuzovadlo. Jen si vybavte, jak svobodně jste se cítila, když jste konečně odhodila ty džíny proklatě škrtící v pase, vyšeptalý vztah se spolužákem z gymplu nebo internet přes pevnou linku. Odborníci na lásku zjistili, že i následujících sedm vytrvalých milostných pravidel můžete s klidem pustit z hlavy. Ta úleva!

Staré pravidlo: Nechávejte mu prostor
Možná věříte, že chlapi potřebují volnost. Občas pekelně žárlíte, ale za žádnou cenu byste to nedala najevo. Spousta žen například bez mrknutí oka přihlíží, jak jejich drahý flirtuje s jinou. „Předstírám, že je mi to jedno, abych nevypadala jako nemoderní majetnická potvora,“ přiznává sedmadvacetiletá učitelka Barbora. Snažíte se působit klidně a být nad věcí. Myslíte si, že přesně takovou vás chlapi chtějí. Jenže ve skutečnosti je to úplně jinak.

Nové pravidlo: Hlídejte si ho
Když ani trochu nežárlíte, drahý si pomyslí, že o něho nejspíš nestojíte. A začne se poohlížet po jiné, zamilovanější partnerce. Nikdo si nepřeje vidět vaše scény, kdykoli prohodí slovo s osobou opačného pohlaví. Prostě stačí, když si nebudete dělat násilí. Možná potřebujete ke štěstí pocit svobody, a tím pádem dopřáváte volnost i miláčkovi. To je v pořádku. Pokud vás ale čímkoli naštve (třeba vyrazí na večeři s bývalou a dorazí domů ve tři ráno), klidně protestujte. Když ve vaší přítomnosti zírá barmance do výstřihu, okřikněte ho hláškou typu „aby ti nevypadly oči“. Jestli se patnáctkrát denně zmíní o „bezvadné“ kolegyni, bez zábran se zeptejte, zda s ní náhodou něco nemá, že ji pořád tak vychvaluje. Prostě se netajte tím, že ho chcete mít jenom pro sebe. Co je na tom špatného? Když budete žárlivost dávkovat jako vzácné koření, může vztahu jedině prospět. Ukážete, že vám na miláčkovi opravdu záleží a nechcete ho ztratit. A toho si chlapi cení.