24. listopadu 2010
Zdravý, pozitivní vztah se skládá z několika přísad, které ničím nenahradíte. Cosmopolitan vám poradí, jak je rozeznáte, abyste mohla včas zjistit, jestli vás po svatbě čeká šťastný život, nebo brzké rozvodové řízení.

O všem spolu mluvíte.

S člověkem, vedle kterého hodláte prožít spoustu let, byste si měla ráda povídat. Vedete spolu vážné debaty o smyslu života a zároveň si dokážete vychutnat řeči o hloupostech, po kterých vás bolí břicho smíchy?

Důležité je obojí: jestliže pořád jenom vtipkujete a nikdy nezabrousíte pod povrch nebo naopak věčně rozebíráte politickou situaci a problematiku jaderných elektráren, brzy se spolu budete pěkně nudit. Bavte se spolu upřímně úplně o všem, co vás zrovna zajímá: o nové Madonnině desce, o buddhismu, o chovu perských koček i o ekologii. Pokud spolu dokážete probrat jakékoli téma, má váš vztah budoucnost.

Pořád se dotýkáte.

I lidem, kteří se k sobě vůbec nehodí, to může v posteli skvěle klapat. Pokud se spolu ale cítíte opravdu šťastní, nestačí vám jen doteky při sexu. Potřebujete pořád cítit blízkost toho druhého, a tak se hladíte a mazlíte i v autobuse, na večírku, v restauraci nebo na návštěvě u rodičů – což většině vašich známých leze neuvěřitelně na nervy. Jestliže jste spolu spokojeni, často se držíte za ruce, hrajete si navzájem se svými prsty anebo se třeba z legrace plácáte po zadku. A nezáleží na tom, jestli spolu chodíte, či žijete rok nebo deset let.