23. září 2013
Milování s novým protějškem završené dokonalým vyvrcholením? Taková představa vyvolává ty nejpříjemnější pocity u každého člověka. Co v nás ale propojení s jiným člověkem může zanechat?

Víme, jak se bránit proti rizikům pohlavní nákazy, ale málokdo z nás někdy věnoval pozornost ochraně své energie, kterou vydáváme i dostáváme při sexu. Nenechte se přitom mýlit, že je řeč o neukojitelném apetitu.  Stejně tak ani samotný pojem ‚dobrý sex‘ nekončí orgasmem a chvilkovou extází. Jedna jediná noc s energetickým upírem vás může ‚vyždímat‘ nebo ve vás zanechat výraznější stopy, než byste čekali…

Vysál ze mě energii, daroval mi smutek…
Začalo to jako mnoho jiných příběhů mezi dvěma mladými lidmi. On sexuálně přitahoval ji, ona jeho. Nabídl jí, aby s ním strávila týden u moře. Proč ne? Exotické dálky, sluneční paprsky a spousta sexu se zdály být úžasnou dobíječkou energie. A tak si přes týden užívala slunce, opalování i sexu. Po návratu domů ale stěží dokázala přežít pracovní den. „Sotva jsem došla domů, chtělo se mi neuvěřitelně spát,“ říká Viktorie (29). „Jen jsem ze sebe shodila věci a zalezla do peřin. Bylo to šílené, protože jsem denně dokázala prospat i 14 hodin v kuse!“ vypráví. S mužem, s nímž tehdy strávila dovolenou, se sice už nikdy neviděla, rozhodnutí však bylo oboustranné. „Uvědomili jsme si, že jsme každý jiný a že by nám to zkrátka neklapalo,“ vysvětluje Viktorie období, na které má dodnes nepříjemné vzpomínky. „Tenkrát jsem nechápala, co se se mnou děje. Přepadaly mě záchvaty pláče a celé dny jsem se někdy utápěla v depresích.“ Podle lékařů byla zcela zdravá. Zatímco ona ale doslova každý den přežívala a dělalo jí problémy vůbec ráno vstát z postele a vypravit se do práce, její poslední milenec podle společných přátel doslova zářil štěstím!

„Předtím to bylo přesně obráceně. Měla jsem spokojený život a on si procházel komplikovaným obdobím po rozchodu s partnerkou, která ho opustila i s dcerkou a bránila mu, aby ji navštěvoval. Sex byl skvělý, ale jako by pokaždé něco viselo ve vzduchu. Já jsem se ho snažila maximálně užít, on si vybíjel vnitřní frustraci a hledal únik z té své osobní životní tragédie. Po návratu z dovolené jsem se cítila jako spráskaný pes. Nechápala jsem to a trvalo mi měsíce, než jsem se z toho vzpamatovala. Dnes vím, že mi zkrátka ‚ukradl‘ mou pozitivní energii a předal mi svou vlastní, tu nejhorší, která se tehdy skrývala v nejtemnějších zákoutích jeho nešťastného JÁ,“ konstatuje Viktorie, které pomohla meditace a jóga. S dalším partnerem pak začala daleko více a obezřetněji zacházet se svou energií a stala se  vášnivou vyznavačkou tantrického učení.