19. září 2013
Vědci přišli s důkazy, že muži při pohledu na krásnou ženu doopravdy přicházejí o rozum!

Přestávají vnímat
Podle studie z univerzity v americké Indianě sledují muži televizní zprávy mnohem pozorněji, pokud má na sobě moderátorka vyzývavé oblečení… Bohužel si z toho, co hlásí, nepamatují ani slovo! Podle psychologů reagují muži hlavně na vizuální podněty, takže jakmile jejich mozek zaměstnává dráždivý výhled, nezvládá už zaznamenávat jakékoliv další informace.

Víc riskují
Kvůli vašemu zadku si chlapi možná narazí ten svůj. Platí to minimálně o skateboardistech. Vědci si všimli, že kdykoliv akrobatickým kouskům přihlížejí ženy, machři na prknech se pokoušejí o nebezpečnější triky, než když se předvádějí jenom před kamarády. Důvod? Jakmile chlap ví, že ho sleduje atraktivní žena, do krve se mu vyplaví dávka testosteronu a on si hned začne připadat nepřemožitelný.

Chtějí hned odměnu
Při dalším průzkumu ukazovali psychologové skupině mužů záběry žen v bikinách, zatímco jiní sledovali fotky krajinek. Poté si měli dobrovolníci vybrat, jestli chtějí za účast v experimentu vyplatit menší sumu peněz na ruku, nebo si počkají na vyšší částku za pár dní. Výsledek? Chlapi, které rozdráždily rajcovní záběry, chtěli stůj co stůj okamžitou odměnu. Pouze druhá skupina dokázala s chladnou hlavou počkat na víc peněz.