7. září 2013
Jedna žena vám může zmařit vztahovou pohodu. Jeho MATKA! Zařiďte, aby vám byla k užitku.

Druhá nejdůležitější žena partnerova života vám může nahánět strach. Zdáte se jí pro milovaného syna dost dobrá? Nehodlá vám strkat nos do soukromí? Co od vás vlastně očekává a jak se k ní máte chovat? A na čí stranu se asi přítel postaví, pokud se s jeho rodinou pohádáte?! „Tomášova matka mu denně volala a pořád ho úkolovala. V sobotu jsme se třeba chystali na výlet na kolech, ale vtom zavolala tchyně, že potřebuje odvézt na chatu. Tomáš si bez řečí svlékl cyklistické kraťasy, jel za ní a mně poradil, ať se na kole projedu sama,“ stěžuje si třicetiletá referentka odbytu Pavla.

„Tchyně pracovala kousek od našeho bytu a každou chvíli se neohlášeně zastavila na návštěvu. Pak mě za mými zády kritizovala, že jsem na sobě měla ve čtyři hodiny odpoledne noční košili,“ přihodilo se zase jednadvacetileté grafičce Mirce. Podobných historek jste už nejspíš zažila nebo vyslechla od kamarádek spoustu, takže se předem obáváte, jakou ničitelku vztahové pohody vyfasujete s novým přítelem. Anebo už jednu máte a nevíte, jak ji zkrotit? Nejvíc vám můžou uškodit předsudky. „K tchyním přistupují mnohé ženy už dopředu jako k saním, i když na ně ve skutečnosti čeká příjemná paní,“ varuje psycholožka Katarína Filasová z pražské TH kliniky. „Když se ale k někomu od začátku chováte jako k fúrii, brzy se jí opravdu stane.“ S partnerovou matkou můžete pohodově vycházet, ať se chová jakkoliv. Poznejte triky zkušených krotitelek tchyní, aby příbuzná vaši lásku nechala v klidu a ještě vám pomáhala! Pozor, tyhle triky platí na všechny mrchy kolem něho!

1. fígl: Najděte společný koníček
Spousta matek si vypěstovala pocit, že vědí nejlíp, co jejich syn potřebuje ke štěstí. Pokud vám dává najevo, že jste na její vkus málo pořádná, inteligentní nebo pečující, nesnažte se kvůli ní změnit. Chodíte s jejím synem, který si vás vybral takovou, jaká jste. Když se kvůli tchyni přetvařujete, zařizujete si stres a sama se stavíte do nepříjemných situací. Každá maličkost vás podráždí a vztek si nejspíš vybijete na nejbližším – na partnerovi. Základní pravidlo proto zní: Na nic si nehrajte a přestaňte si lámat hlavu, co si o vás tchyně myslí. Nakloníte si ji, když objevíte, že vás s konkurentkou pojí společný zájem. Sdílení koníčků totiž sbližuje. „Neměly jsme se spolu o čem bavit, dokud se neukázalo, že obě milujeme květiny,“ prozrazuje šestadvacetiletá výtvarnice Alexandra. „Od té doby s jeho máti probíráme, co jsme na balkoně vypěstovaly, a chystáme se spolu do botanické zahrady, kam by se mnou Lukáš nikdy nešel, protože by se nudil.“
Tip: Ať vám drahý vyjmenuje matčiny záliby. Jestliže s ní některou sdílíte, příště na ni zaveďte řeč.