21. srpna 2015
Sníte o tom, jaké to bude, až spolu začnete bydlet? Než se ale sestěhujete, věnujte pozornost důležitým varovným signálům, jež by vás měly v balení kufrů přibrzdit.

Něco jiného je vídat se na jednot­livých rande nebo navzájem u sebe přespávat o víkendu, než přikročit k vážnému rozhodnutí bydlet pod jednou střechou. Že to v každém případě bude o spoustě kompromisů (ať už se stěhujete vy k němu, nebo on k vám), to je vám zřejmě jasné. Možná ale nevíte, že z některých ukazatelů partnerova chování se dá dopředu vyčíst varová­ní, abyste tolik nespěchala. Z jednoho roz­sáhlého amerického výzkumu vyplynulo, že téměř 40 % dotázaných žen by do týdne poslalo nového partnera do jeho původního bydliště! Jistě by si mnohé z nich ušetřily zklamání, kdyby znaly a respektovaly následující sedmero nejnebezpečnějších úskalí. Výroba klíčů od jedněch dveří počká, když:

Nesnesete jeho zlozvyky
Pravda, některé jsou vlastně docela milé a dají se s pousmáním přejít. To pousmání se sice po nějakém čase společného bydlení vytratí a polezou vám pěkně na nervy, ale to je teď vedlejší. Řeč je nyní o zlozvycích, které se vám oškliví nebo vyvolávají pocit štítivosti už nyní, v době největší zamilovanosti, kdy vás před nimi nedokáže ochránit ani hormonální anestezie. (Podle jedné zajímavé britské statistiky ženám nejvíc vadí, když chlapi s prominutím ‚malují‘ po záchodové míse.) Takové totiž překonáte jen stěží. Jestliže ani po taktním rozhovoru nenastane žádná snaha o změnu, nezbude vám nic jiného, než hledat vhodnějšího partnera.

Čeká, že mu na hlavu spadne zlatá cihla
Zejména v dnešní nejisté době může o zaměstnání přijít opravdu snad každý. Jestliže se to stalo vašemu partnerovi, poskytněte mu dostatečnou psychickou oporu a zároveň věnujte pozornost tomu, jak se s danou situací dokáže vypořádat. Po určitém čase (mělo by se jednat spíše o týdny než měsíce), který potřebuje na zotavenou, je přirozené začít intenzivně hledat práci novou nebo vzít zavděk náhradní příležitostí, než si najde něco lepšího. Jestliže si partner nepřestává stěžovat na nespravedlnost všehomíra, zůstává ve věci opatření nového mís­ta pasivní a nic není dost dobré pro jeho kvalifikaci, určitě se společným bydlením vyčkejte. Mohlo by se vám totiž stát, že budete mít všechny složenky a výdaje na krku sama hodně dlouhou dobu.