28. června 2013
Pospáváte s ním v naději, že s vámi zůstane? To, že spolu pomuchláte povlečení a vyměníte si něco tekutin, z vás ještě nedělá pár.

Určitě ve svém okolí najdete pár lidí, kteří spolu spí, ale nechodí. Třeba tohle postelové přátelství provozujete i vy sama. A možná vám vyhovuje. Problém nastává až ve chvíli, když chce jeden víc než ten druhý. Jako Sylva a Roman. Poznali se na večírku, kde si výborně popovídali. Pak ji doprovodil domů a vzal si její číslo. Když se týden neozval, zklamaná Sylva se pomalu smiřovala s tím, že o ni nemá zájem. Přece to byl jen přiopilý rozhovor, nic víc. Když se jí ho konečně podařilo vypudit z hlavy, přišla esemeska: „Ahoj, jak se máš? Nechtěla bys v pátek někam zajít? Roman.“ Překvapená a potěšená Sylva souhlasila. „Asi měl jen hodně práce,“ omlouvala čtrnáctidenní skluz ve vzájemné komunikaci. Večer proběhl skvěle. Lichotil jí a choval se mile. V časných ranních hodinách spolu procvičili několik lekcí z Kámasútry. Když za rozbřesku šťastně usínala v jeho vyhřáté posteli, měla pocit, že právě našla nového partnera. Mohla najít, samozřejmě. Ale také nemusela.

„Vztah až po čtyřicítce!“
To, že s někým pomuchláte povlečení a vyměníte si genetické informace pomocí slin, z vás automaticky nedělá pár. Spousta lidí nehledá někoho, s kým by sdíleli život. Prostě si chtějí jen nezávazně užívat. Bez povinností a příslibů do budoucna. Důvodů existuje spousta. Můj třicetiletý kamarád si nedávno koupil byt. A zářil štěstím. „Těším se, až si pořídím mixér, budu si dělat zmrzlinové koktejly a válet se v té obrovské vaně,“ vyprávěl mi s blaženým úsměvem na tváři. „A to tam chceš žít pořád sám?“ ptala jsem se. „No – někdo tam může třeba pár dní zůstat, a až nás to přestane bavit, tak zase odejde. V každém případě bych se rád alespoň do čtyřicítky ušetřil nějakého vážného vztahu. Nevidím v něm vůbec žádné výhody. Snad jedině kvůli dětem. A z těch mám hrůzu. No řekni, proč by se mi mělo vyplatit s někým chodit?“ Nějaká ta pozitiva jsem mu vyjmenovala, ale nepřijal je. Partnerství mu prostě nevyhovuje. Nebo alespoň prozatím. Pokud nesdílíte jeho pohled na svět, jahodový shake vypitý v jeho náruči vám časem pěkně zhořkne v ústech. Nejspíš ho totiž ke vztahu nedonutíte ani za pomoci ženských zbraní toho úplně nejtěžšího kalibru.