23. června 2013
Vaši přátelé se rozhodli pro společné jméno a jako většinu snoubenců je ta sláva čeká teď v létě. Jak být na svatbě správným hostem?

Cedník je lepší než topinkovač
Ze svatebního seznamu jste si nic nevybrala, a tak zamíříte do textilu pro svou oblíbenou značku povlečení. Tím přece nemůžete nic zkazit, mumláte si a kolegyně v práci souhlasně přikyvuje. „Jasně, já dala Madle taky cejchy.“ Jenže vaše kamarádka, která si navlékne bílou šlehačku, si přece jasně určila, co by ráda dostala. Nesnažte se tedy vymýšlet inovace a ze seznamu odklikněte, s jakým dárkem souhlasíte. Nevěsta sama moc dobře ví, proč si vybrala zelenou karimatku. Vnucovat svůj názor jí můžete, až bude zase ona vybírat dárek pro vás. A jestli chce peníze, respektujte to. Nikdy nevíte, v jaké finanční situaci se kvůli nákladům na svatbu novomanželé ocitnou… A navíc, pokud dotyčným šťastlivcům dáváte peníze, už se nemusíte podílet na dražbách podvazků a podobných radostech.

Vezu karafiátky, paninko
Kytky a dorty všude, kam se podíváš, to je klasická česká svatba. Jenže kdysi se tu vžila jakási tradice, která nevěstě jen přidělává starosti – přinést jí květiny. Gerbery má na autě, před sebou na svatebním stole, v ruce jich pár taky musí ždímat… Jestli ji mermomocí chcete obdarovat pugétem, dejte jí ho raději až po návratu ze svatební cesty, kdy už bude mít růžičky spíš jako šťovíky. To už je lepší si koupit květinu pro sebe, když ji závidíte každé družičce. Stejná situace panuje i s dortem. Jestli jí necháte upéct otevřenou knihu s nápisem, jak moc ji máte ráda, prokážete jí stejnou protislužbu, jako byste jí při obřadu navlékala pantofle. Další dort na načančaném prstýnkovém hodokvasu je zbytečný!

Radši rudou než bílou
Hlásí čtyřicítky a Zárybnická se přece nikdy nemýlí, takže ty nadýchané bílé, no při zeleném zákalu možná trochu smetanové šatečky se vám zdají být skvělou róbou. Navíc pro tak slavností den! Jenže nevěsta chce být princezna-jedináček. Nepotřebuje nevlastní sestry a když ji náhodou vyfotí u radnice japonští turisté, chce, aby všichni poznali, kdo se ten den poprvé podepsal novým jménem. Dopřejte jí to! Zakázány však nejsou jen bílé šaty. „Byla jsem na svatbě, kde měla svědkyně zářivě fialové šaty. Nebyly ošklivé, to vůbec, jen trochu moc výrazné… Na koho myslíte, že padne jako na prvního zrak, když se dnes kouknete na fotky z téhle veselky? No vážně, nevěsta to není,“ vzpomíná 27letá Marie. Vzpomeňte si na ni, až si budete vybírat garderobu.