16. června 2013
Naše svorné krájení dortu a zametání střepů je slabá káva proti ztřeštěnostem, které patří ke svatbám ve světě.

Pokud na dovolené ve Francii na noční ulici narazíte na bandu lidí mlátících lžícemi do prázdných hrnců nebo ve Skotsku potkáte ženu od hlavy k patě politou černou břečkou, vězte, že jste se právě stala svědkyní staré svatební tradice. Vdavky na celém světě provází spousta šokujících a ztřeštěných zvyků, které se v nezměněné podobě provozují už stovky let. Původně měly od novomanželů odhánět zlé duchy a zajišťovat jim nekonečné štěstí, ale dnes už se dodržují hlavně pro zábavu. Čtěte, čím vás na cestách můžou domorodí svatebčané překvapit.

Skotsko – Černění nevěsty
Před svatbou si na nevěstu počíhají její známí a vychrstnou jí na hlavu kbelík nechutné tmavé směsi, sestávající z melasy, vajec, peří a čehokoli dalšího, co dotyční zrovna měli doma. Olepená nevěsta se pak chodí ukazovat po okolních hospodách.

Švédsko – Líbání novomanželů
Kdybyste se vdávala ve Švédsku, na svatební hostině by vás směl políbit každý z hostů. Jakmile byste odešla třeba na toaletu, všechny přítomné ženy by se postavily do fronty a důkladně by vám olíbaly ženicha.

Irsko – Pozor na zlé víly
Irská nevěsta si na vlastní svatbě moc nezatrsá, protože musí mít pořád obě nohy na zemi. Traduje se, že kdyby jednu zvedla, unesly by ji zlé víly. Pozor! Pokud byste v Irsku přišla na svatbu v něčem zeleném, platila byste za zlou sudičku. Zelená barva totiž novomanželům přináší smůlu.

Indie – Žádné doteky!
Na žhavý svatební polibek tu budete čekat marně. Při obřadu se ženich smí dotknout nevěsty jedině ve chvíli, kdy jí navléká prsten. Nevěsta většinou bývá oblečená v červeném, protože bílá se v Indii považuje za barvu smrti.