11. června 2013
Vy to možná nevnímáte, ale když do vašeho království vstoupí nový muž, vyděsit ho můžou i věci, které vám přijdou normální. Sestavili jsme pro vás žebříček nemilých překvapení, které na něj mohou vyskočit za dveřmi vašeho bytu. 

Kolem třetí ráno jste mu nabídla, jestli by k vám ještě na chvíli nezaskočil na kafe, a on vaši nabídku s nadšením přijal. Chvíli poseděl na fialové sedačce, prostudoval výstavku keramických sošek nad sporákem, nechal se olíznout dogou a pak zmizel s neurčitým sdělením: „Zavoláme si.“ Od té doby jste ho neviděla. Přemýšlíte, v čem byla chyba? Muži se rádi nechávají pozvat do bytů svých potenciálních partnerek, a i když vás to možná překvapí, nezajímá je zdaleka jen postel. Vaše doupě je místem, kde se o vás mohou dozvědět nejvíc. Letmým pohledem zjistí ledacos o vkusu, vzdělání i povaze. Některé detaily fungují jako poplašné zařízení a dokážou rozvášněného milence přimět k panickému ústupu, aniž mu stačíte vysvětlit, že časopis Vdejte se snadno a rychle zapomněla u postele vaše kamarádka. Rozhodně neprohloupíte, když před ním schováte jisté věci hluboko do šuplíku. Několik mužů nám prozradilo, které okolnosti ve vašem bytě je odradí od dalšího rande.

Funící překvapení
„Jakmile mě ve dveřích přivítal její jezevčík, nebyl jsem zrovna nadšený, ale mlčky jsem to přešel. Když se mi pak začal vrhat na nohu, decentně jsem ho setřásl a doufal, že se přítelkyně slituje a zavře ho kvůli mně do předsíně. Místo toho se jen hihňala. Ve chvíli, kdy jsem se svou vyvolenou navazoval bližší kontakt, se jezevčík rozhodl znásilnit moje lýtko.  Jeho pudy mě natolik znechutily, že jsem se sebral a bez vysvětlení odešel,“ popisuje svůj zážitek čtyřiadvacetiletý aranžér Martin. Přítomnost jakéhokoliv živočicha ve vašem bytě muže často znervózňuje a těch, kteří jsou natěšeni na vaše psy, kočky či rybičky, je minimum.

Proč jim to vadí? „Mladí muži jsou si nejistí sami sebou, a proto tak citlivě reagují na určité hříchy svých partnerek. A pokud při návštěvě preferujete zvíře před přítelem, nemůžete se divit, že váš drahý vyklízí kolbiště,“ vysvětluje psycholog Karel Humhal.

První pomoc: Proberte seznam svých kamarádek. Některá z nich vám psa na jednu noc určitě ráda pohlídá. Pokud to nestihnete, raději přítele na přítomnost živého tvora ve svém bytě předem upozorněte a omezte následné projevy své lásky ke zvířatům na únosnou míru. Dejte třeba psovi mimořádnou misku žrádla a zavřete ho do předsíně.

Záchrana do budoucna: Pokuste se partnera skamarádit se svým domácím mazlíčkem a nenápadně ho ujistěte, že vůdcem smečky je samozřejmě on.