18. května 2013
Hbité ruce thajských masérek odstraní strnulou šíji i další neduhy. Jak ale říct, co přesně chcete? A máte se svléknout a osprchovat?

Někdo se kvůli strachu z komunikace s Thajkami masážím úplně vyhýbá. Ale to je škoda! Známe odpovědi na všelijaké otázky o thajských masážích – aroma i těch klasických.

1. Mám se u klasické thajské masáže svléknout? A jak je to u té aroma, tedy olejové?
Masérky doporučují si kvůli pohodlí zcela odložit. „My nabízíme jednorázové spodní prádlo, pantofle a župánky, pro tradiční thajskou masáž zase thajské kalhoty a tričko,“ říká Tereza Patraulea z Planet Zen.

2. Měla bych se po masáži vysprchovat?
„V našich salonech používáme olej, ať už bylinný z Indie, nebo značky Panpuri, který je nejlepší nechat na pokožce co nejdéle. Jen tak umocníte svůj zážitek na dlouhou dobu,“ popisuje odbornice. Oleje mají navíc blahodárný účinek na kůži i po masáži samotné, tak je hned nesmývejte. Kdy ale určitě skočit do sprchy, to je před procedurou. Odstraníte pot, prach i maz, a zároveň připravíte kůži na přijetí všech léčivých a prospěšných látek z olejů.

3. Kde mám nechat masérce spropitné? Jaká suma je adekvátní?
Spropitné můžete nechat na recepci salonu, třeba v Planet Zen zaručují, že se peníze vždy dostanou do rukou masérky či maséra. Adekvátní částka bývá od 5 do 10 procent z ceny masáže.

4. Je lepší jít na klasickou thajskou masáž ráno, nebo večer?
Tradiční thajská masáž vychází z filozofie jógy, proto je někdy nazývána „jóga masáží“. „Terapeutka se během masáže naladí na dýchací rytmus klienta a pracuje s energií prostřednictvím jednotlivých tlakových bodů těla. Touto masáží je určitě vhodné začít jako startem do nového dne,“ radí Tereza Patraulea.