29. dubna 2013
Je pro vlasy lepší hřeben, nebo kartáč? Proč by každá žena měla mít značkovou kabelku? Známe odpovědi na to, co vás pálí!

44. Je každodenní mytí vlasů škodlivé?
Ne, velmi časté mytí vaší hřívě v zásadě neubližuje. „Je škodlivé jen v případě, že používáte třeba šampon na mastné vlasy, protože ten je vysuší nejen u hlavy, ale samozřejmě i v délkách – v konečcích. Určitě je tedy lepší v případě, kdy se vlasy nadměrně mastí, použít spíše pudr nebo ještě lépe suchý šampon, který se aplikuje pouze ke kořínkům,“ doporučuje Veronika Kleinerová, majitelka salonů krásy Dolce Diva.

43. Můžu nosit současně menší kabelku a větší tašku?
Ano, bez obav. „Řada žen v takzvané druhé tašce nosí různé dokumenty, notebook či nákup. Jen ji nezapomeňte sladit s ostatním oblečením a kabelkou,“ doporučuje stylistika Monika Kuželová. Taška by podle ní také neměla působit lacině a je vhodnější ji vybrat v neutrální barvě, aby se hodila k většině oblečení, co máte doma. „Pro tyto účely je ideální skládací kabela, například od značky Longchamp, která je k dostání v různých velikostech i barvách.“

42.Jak vařit těstoviny, aby se neslepily?
Nejdůležitější je dostatečné množství vody. Na 100 g těstovin používejte 2 litry vody a na každých dalších 100 g těstovin přidejte litr vody navíc. Dalším klíčem k úspěchu je používat místo kamenné soli tu mořskou. Voda na těstoviny by totiž měla být slaná jako moře.

41.Kdy vchází první žena?
V zásadě platí pravidlo, že pánové uvádějí ženy do prostředí, která jsou jim bližší, a naopak. Například do obchodu s botami vchází první žena, ale do restaurace a neznámých prostor vždy vstupuje první muž. To aby se ujistil, že jeho partnerce v místnosti nebude hrozit nebezpečí.

40. Dolévá se víno?
Bývalo dobrým zvykem dolévat víno do skleniček až po jejich úplném vyprázdnění. Postupem času však začalo být povolené doplňovat nedopité červené a později i bílé víno. Dnes už doléváme vína všech druhů.

39.Jak vyžehlit lněné oblečení?
Před posledním mácháním přidejte do pračky škrob a oblečení pak žehlete naruby, aby se místy nelesklo. Vlnu či manšestr žehlete ze stejného důvodu přes látku.