23. dubna 2013
Zabránit mu, aby se zachumlal do cizí peřiny, je snazší, než jste si myslela. Nemusíte ho doma přivazovat k topení, stačí si pohrát s jeho hormony.

Myslela jste si, že si za nevěru můžete sama? Protože nenosíte dost krátké sukně, nejste dost inovativní při milostných hrátkách a třeba si večer po práci nechcete moc povídat, dokud se neosprchujete a chvilku si neoddychnete? Omyl! Černou můrou snad všech žen je mužův testosteron. Když jeho hladina vašemu partnerovi stoupne, je k nevěře nejnáchylnější. A to se, bohužel, děje třeba pokaždé, když potká při-tažlivou ženu. „Mnoho mužů si tento náhlý příval hormonů začne plést a zaměňovat ho se zamilovaností, či dokonce s láskou,“ říká k tomu doktor Christopher Ryan, který při svém bádání vycházel ze studie uveřejněné v magazínu Hormones and Behavior (Hormony a chování).

„Je to právě tato iluze, která pak muže dokáže přimět k celé řadě špatných rozhodnutí ve prospěch jiné ženy,“ říká vědec v knize Sex za úsvitu: Pravěké počátky moderní sexuality. Doktor Ryan je zároveň přesvědčen, že monogamie není pouhý mýtus, jak tvrdí mnoho jiných psychologů a sexuologů. Nevěře, stejně jako stereotypu v dlouhodobých vztazích, podle něj dokáže zabránit každá žena. Stačí znát pár triků a umět s nimi šikovně zacházet…

Jeho hormony pod vaší kontrolou
Dá se tedy nad mužskou biologií skutečně nějak zvítězit? Na to bohužel můžete zapomenout. Pokud totiž do jeho kanceláře nastoupí sexy kolegyně nebo se do paneláku přistěhuje roztomilá sousedka, těžko zabráníte tomu, aby vašemu miláčkovi při každém setkání s ní nevyletěla hladina testosteronu někam do výšin. Ůčinky hormonu na mužovo chování ovšem ovlivnit můžete.

„Budete-li opakovat maličkosti, které popíchnou jeho testosteron společně s jinými příjemnými hormony, jako je například dopamin, muž si tento zvláštní pocit začne běžně spojovat s vámi,“ říká terapeutka a spoluautorka knihy Vzrušující monogamie Patricia Loveová. Když se pak váš drahý ocitne ve společnosti atraktivní ženy, nebude pociťovat o nic větší vzrušení, než na jaké je zvyklý s vámi. K tomu, abyste udržela jeho hormony v chodu, stačí čtyři jednoduché triky. Víme, v čem spočívají a věřte nebo ne, není to žádná věda.