21. dubna 2013
Skutečný přítel je lékem na duši. Jenže co když jich máte jako šafránu? Nebo dokonce nemáte žádné?

Najít dobrého přítele je stejná dřina jako hledání životního partnera. Možná ještě větší! A ani kamarádství se neobejde bez neustálé péče, času a spousty tolerance. Víme, kde pátrat po lidech, do kterých se toto všechno vyplatí investovat.

Přátelé podle nálady
Každý chce mít spřízněnou duši, které by se mohl občas vyplakat na rameni, nebál se jí zavolat ve tři ráno nebo s ní vyrazit na dovolenou pod stan. Proč ale hledat všechny tyto věci u jedné osoby? Zvláště ženy dělají chybu, že na své kamarádky kladou příliš vysoké nároky. Chybí vám parťačka na večírky, na výšlapy do hor nebo na cvičení? Nebojte se oslovit ženu ve svém okolí, o které víte, že tyto věci ráda podniká. Nemějte strach z odmítnutí, věřte, že společenští lidé iniciativu uvítají. Pak ji však nezavalujte svými problémy. Radujte se z její energie a čerpejte novou sílu. Totéž platí pro hledání takzvané psycholožky, kamarádky, která ráda vyslechne a poradí. Proč byste ji měla tahat na hory nebo do divadla? Užijte si, že vám dělá vrbu, a dejte si k tomu třeba dobré víno.

Buďte interaktivní
Víme, že je hrozně pohodlné přijít po náročném dni domů, převléct se do tepláků, tlustých ponožek a natáhnout se k televizi. Jenže takhle si přátele nikdy nenajdete! Osobní kontakt je stále tím nejdůležitějším při navazování nových vztahů. „Je potřeba jít do interakcí s ostatními lidmi. Samozřejmě, že nejvíce lidí potkáte na různých akcích nebo večírcích, které jsou pro seznamování jako stvořené,“ říká koučka Nikola Šmorancová. Nejčastějšími místy, kde podle ní lidé hledají nová přátelství, jsou různé networkingové akce organizované hlavně za pracovním účelem. I tady je ale možné najít dobré přátele.