20. dubna 2013
Jen zahlédne cizí minisukni, může si ukroutit krk. Než na svého drahého začnete žárlivě syčet, zjistěte, proč pro vás cizí ženy nejsou žádnou hrozbou.

Co je špatného na flirtování? Vůbec nic. Možná vám tohle tvrzení připadá šílené, ale platí. Ze všeho nejdřív si ujasněte, co vlastně slovo „flirt“ znamená. Naše kultura jím rozumí veškeré svádění, lákání, škádlení, pokoušení a laškování. Když ale „flirt“ rozložíte na jednotlivé přísady, zjistíte, že nejde o žádnou závadnou činnost. Jednoduše někomu dáváte najevo, že vás zajímá a že ho obdivujete. A to přece není trestné.

„I když jsem teď zamilovaný jako blázen, pořád si všímám hezkých žen,“ přiznává devětadvacetiletý zvukař Daniel. „Neznamená to ale, že mi moje přítelkyně není dost dobrá. Ona je pro mě jednička; ostatní ženy očumuju jenom pro zábavu. Je to stejné, jako když si všímám pěkných aut – taky to neznamená, že bych je hned všechna chtěl mít v garáži.“ Možná vás překvapuje, že váš partner provozuje flirt se stejným sportovním zaujetím, s jakým vy přistupujete třeba ke squashi. Jakmile chlapské chování pochopíte, začnete svému milovanému víc důvěřovat. Nejspíš dobře znáte nejméně jeden z následujících čtyř flirtovacích scénářů. Odhalte, co se v ožehavé situaci děje v hlavě vašeho partnera, a zjistěte, jak z toho můžete těžit.

1. Slintá nad prsatou zpěvačkou
Proč vás to štve: Pravidelně u videa slintá nad vyšpuleným zadkem Kylie Minogueové? Není divu, že vás jeho chování zneklidňuje. Která žena by se chtěla denně srovnávat s hollywoodskou hvězdou, na jejímž vzhledu celé hodiny pracoval tým stylistů a vizážistů?
Proč to dělá: Užívá si sexuální vzrušení, aniž vám je nevěrný. A nejspíš si vůbec neuvědomuje, že se chová neomaleně. Muži totiž své pocity přísně oddělují. Váš drahý si pomyslí: „Kylie má v těch šatech pěkná stehna.“ A tím to pro něj hasne. Ani ho nenapadne srovnávat zpěvačku s vámi a rozhodně je daleko od úvah typu „raději bych chodil s takovouhle kostí než s Vendulou“. Zkuste si to představit z druhé strany. Zabrání vám láska k partnerovi v tom, abyste slastně trnula při pohledu na milostnou scénu s Bradem Pittem? Ne.